Petrol
114.12
-0.02%
Euro
16.29
0.31%
Dolar
15.59
0.30%
Altın
918.75
0.00%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
477.797
-3.73%
16ºC
İstanbul
Hafif yağmur 16 C

  Uşak'ta demokrasi nöbeti

  FETÖ'cü teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit düşen Uşaklı Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin için mevlit okutuldu.
  • CHA
  • 25.07.2016 - 09:41
  Uşak'ta demokrasi nöbeti

  Uşak Belediyesi önünden mehteran eşliğinde başlayan ve kent meydanına kadar yürüyen binlerce Uşaklı, burada düzenlenen mevlit programına katıldı. Programa şehit polis memuru Mehmet Çetin'in ailesinin yanı sıra Uşak Valisi Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç, il protokol üyeleri katıldı. O gece şehit polis Mehmet Çetin'le birlikte darbeci askerle çatışmaya giren görev arkadaşları da alanda bulundu.

  Uşak ta demokrasi nöbeti #1

  "UŞAK BİR ŞEHİT VERDİ"

  Programda konuşan Uşak Valisi Ahmet Okur, "Milletimizin, devletimizin istikbalini, geleceğini adeta kabusa dönüştürmeye çalışan o menfur ve hain saldırının akabinde biz devlet olarak hissiyatımızı nasıl ifade edebiliriz onu düşündük. Uşak bir şehit verdi o mücadelede. Adı yalnızca basit bir şekilde 'demokrasi şehidi' değil. Şehidimiz, hakiki şehit. Bir şehidi, nasıl hissediyorsanız, nasıl aklınızdan geçiriyorsanız öyle güzel bir şehidimiz var. Sadece ailesi değil biz de onunla gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

  Uşak ta demokrasi nöbeti #2

  10 GÜNDÜR HERKES MEYDANLARDA

  Daha sonra alandakilere seslenen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise, "Uşak adına şehidimize ulvi vazifemizi yaptığımız bir gün. Öncelikle demokrasi şehidimiz Mehmet Çetin'in ruhuna ithafen okutacağımız Mevlidi Şerif programımıza hoş geldiniz. Şu an şehidimizin ailesi burada, çocukları burada, eş, dost, akraba burada, tüm Uşak burada. Biz şehidimizin ve vatan uğrunda şehit düşenlerin yolunda 10 gündür meydanlardayız. Bugün de işte tam 10 gün önce gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Uşaklı kardeşimiz için ulvi vazifemizi yerine getireceğiz İnşallah" diye konuştu.

  Uşak ta demokrasi nöbeti #3

  BİNLERCE KİŞİ DUA ETTİ

  Program kapsamında Beştepe Millet Cami İmamı Mehmet Bilir Kur'an-ı Kerim okudu. Ayrıca Mevlid-i Şerif ve kaside okundu. Uşak İl Müftüsü Fuat Altındaş'ın dualarıyla binlerce Uşaklı ellerini semaya açtı.

  Uşak ta demokrasi nöbeti #4


  Uşak ta demokrasi nöbeti #5

  Uşak ta demokrasi nöbeti #6

  Uşak ta demokrasi nöbeti #7


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir