Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
716.423
-7.35%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Vali Şahin Emek Sineması'nı inceledi

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, restorasyonu devam eden Emek Sineması'nı ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.
  • İHA
  • 11.02.2016 - 10:21
  Vali Şahin Emek Sineması'nı inceledi

  Vali Şahin Emek Sineması nı inceledi #1

  Tarihi Emek Sineması’nda restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Cumhuriyet Dönemi’nin ilk sinema salonlarından olan Emek Sineması perdelerini açmak gün sayıyor.

  VALİ ŞAHİN EMEK SİNEMASI'NI İNCELEDİ

  Emek Sineması’nı ziyaret eden İstanbul Valisi Vasip Şahin, restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Ziyaretinde Vali Vasip Şahin’e eşlik eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Şahin’e Emek Sineması’nın tarihini ve sinemada yürütülen çalışmaları anlattı.

  Vali Şahin daha sonra Avrupa’nın en önemli 6 projesi arasında en iyi Kentsel Yenileme Projesi seçilen Tarlabaşı 360 Projesinin çalışmalarını da yerinde inceledi.

  "BU KADAR GÜZEL OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUM”

  Emek Sineması’nda çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Vali Şahin, "Emek Sineması’nın gerçekten orijinal süslemeleriyle birlikte çok güzel bir kompleks içerisinde bu kadar güzel olacağını tahmin etmiyordum.Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Koruma kurulu dikkatli bir çalışma yürütülmesi için elinden gelen her türlü denetimi yapmış. Burası da kamuoyunun beklediği gibi orijinal bir şekilde tekrar sinemaseverlerin ve sinema sektörünün hizmetine çok yakın bir zamanda girecektir" dedi.

  Vali Şahin Emek Sineması nı inceledi #2

  Diğer yandan, Emek Sineması’nda çalışmalar son aşamaya geldi. Sinema sanatseverlerle buluşmak üzere gün sayarken, çalışmaların büyük bölümünün tamamlandığı gözlendi.

  Vali Şahin Emek Sineması nı inceledi #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir