Euro
10.1267
0.04%
Dolar
8.5582
-0.01%
Altın
497.13
0.4%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
341.331
9.06%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Vali Vasip Şahin'den İstanbul trafiğine çözüm

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, trafik sorununu çözmek için "Şehir merkezine araçla girişten para alınması gibi uygulamalar olabilir" dedi.
  • 31.05.2015 - 08:42
  Vali Vasip Şahin'den İstanbul trafiğine çözüm

  Vali Vasip Şahin den İstanbul trafiğine çözüm #1

  Şahin, Suriçi Grubu Derneği tarafından düzenlenen toplantıda, İstanbul'u yönetirken karşılaştığı sorunların başında güvenlik, asayiş ve trafiğin geldiğini söyledi. Terör riski dışında genel asayiş ve emniyet konusunda çok iyi bir noktada bulunduklarını belirten Şahin, suç oranlarına bakıldığında İstanbul'un diğer metropollerden daha iyi bir yerde olduğunu kaydetti.

  Vasip Şahin, 40 bin polis ve 5 bin jandarma ile İstanbul'un her noktasına güvenlik hizmeti vermeye çalıştıklarını anlatarak, İstanbulluları huzurlu bir ortamda yaşatmak için mücadele ettiklerini vurguladı.

  "İSTANBUL'A GİRİŞ PARALI OLABİLİR, TRAFİK POLİSİ SAYISI YETERSİZ"

  İstanbul Valisi Şahin, büyük ulaşım yatırımlarının tamamlanmasından ardından özel araçla şehir merkezine erişimin kısıtlanabileceğini ifade ederek, şu görüşleri dile getirdi:

  "Belki İstanbul'un merkezine, özellikle suriçine girişlerde birtakım sınırlamalar getirmek gerekebilir. Tıpkı Londra ve Paris'te olduğu gibi şehre araçla girişlerin yasaklanmasını değil ama girişleri zorlaştıran, girme cesaretlerini kıran uygulamalar yapılabilir. İstanbul'un şehir merkezlerine araçla girişten para alınması ya da şehir içindeki parklardan çok yüksek ücret alınması gibi uygulamalar yapılabilir."

  Vali Vasip Şahin den İstanbul trafiğine çözüm #2

  HER GÜN 600 ARAÇ TRAFİĞE KATILIYOR

  Trafik sorununun ekonomik kalkınmanın artmasıyla hız kazandığını dile getiren Şahin, her gün İstanbul trafiğine 600 yeni arabanın katıldığını, bunun da trafiği olumsuz etkilediğini söyledi. Vasip Şahin, trafik polisi sayının da yetersiz olduğuna dikkati çekerek, "Önceliğimizi asayişi sağlayacak polis sayımıza vermiştik, ancak önümüzdeki günlerde trafik polisi sayısını artıracağız" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir