Euro
10.049
0.09%
Dolar
8.4739
-0.01%
Altın
493.61
-0.08%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
330.843
3.08%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Valilik Hakkari'de çatışma iddialarını yalanladı

  Hakkari Valiliği'nden "Hakkari'de polis ile asker arasında çatışma çıktı" yönündeki iddiaların asılsız olduğu bildirildi.
  • 19.05.2015 - 10:38
  Valilik Hakkari'de çatışma iddialarını yalanladı

  Valilik Hakkari de çatışma iddialarını yalanladı #1

  PKK'ya yakınlığı ile bilinen ANF haber ajansı, kısa süre önce Hakkari Yüksekova’da operasyona çıkmak isteyen özel tim polisleriyle buna karşı çıkan askerler arasında çatışma çıktığını, 3 astsubay ile 5 polisin yaşamını yitirdiğini ileri sürdü. HDP lideri Demirtaş da dünkü Mersin mitinginde bu iddiayı dile getirerek, şunları söyledi;

  "İSİMLER VAR"

  “Bu haber daha kamuoyuna yansımadan ben de böyle bir şey duydum. Bunun gerçek olduğuna dair ciddi veriler var. Çünkü isimler var. Hatta yaralılardan bazılarının yattığı hastanelerin isimleri var. Bursa’da bile bir yaralının yattığı, tedavi gördüğü söyleniyor. Fakat hükümet bunun üstünü nasıl örter, nasıl kapatır? Bu meselenin üstüne gideceğiz. Nedir, neyin nesidir? Orada da Ağrı Diyadin’e benzer bir provokasyon girişimi mi oldu? Hükümetin bunların üstüne gitmesi lazım. Hükümet üstüne gider mi, bilinmez. TSK’nın ne diyeceği, ne yapacağı daha bir merak konusu benim için.”

  VALİLİK SON NOKTAYI KOYDU

  Valilik'ten yapılan yazılı açıklamada, bazı yazılı ve görsel medya organlarında, Hakkari sınırları içerisinde asker ve polisin çatıştığı, yaralananların ve ölenlerin olduğu, bunların gizlendiği şeklinde haberler yer aldığı belirtilerek, "Bu yönde yapılan haberler asılsız olup, gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir