Dolar
7.9345
1.559%
Euro
9.388
1.3374%
Altın
1904.46
-1.0474%
Borsa
1198.32
-1.0887%
G. Altın
485.75
0.468%
Bitcoin
102673.85
2.787%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Van şehidini gözyaşlarıyla uğurladı

  İstanbul’da düzenlenen hain saldırıda şehit düşen polis memuru Soner İdil, Van’da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
  • İHA
  • 12.12.2016 - 16:57
  Van şehidini gözyaşlarıyla uğurladı

  Şehit polis memuru Soner İdil için Van Yukarı Nurşin Camii’nde öğle namazını müteakip tören düzenlendi.

  AİLESİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Arif Çetin, kamu kurum ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra binlerce vatandaşın katıldığı törende, şehit Soner İdil’in Türk bayrağına sarılı naaşının cami avlusuna getirildiği sırada ailesi sinir krizleri geçirdi.

  Dakikalarca tabutun başından ayrılamayan aile fertleri, gözyaşı döktü.

  Van şehidini gözyaşlarıyla uğurladı #1

  CENAZE NAMAZI KILINDI

  Öğle namazının ardından şehidin cenaze törenine geçildi. Yapılan saygı duruşu ve şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından cenaze namazı için saf tutuldu. Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, cenaze namazını kıldırıp şehit için dua ettirdi. Dua sonrası şehit için helallik isteyen Müftü Arvas, Türkiye üzerinde oynanan oyunları artık herkesin fark ettiğini söyledi.

  Arvas, “Malum olduğu üzere İstanbul’umuzda hepimizi üzüntüye sevk eden bir suikast meydana geldi. Ülkemizin çeşitli yerlerinden orada görevli olan kardeşlerimiz şehadet şerbetini içtiler. Bu şehadetten Van da nasibini aldı. Memleketimiz doğudan batıya, kuzeyden güneye bir şehitlik hükmündedir. Adeta bir şehitliktir. Onun için Anadolu'muz evliya ve şüheda yurdu. Ülkemizin üzerinde oynanan oyunları artık herkes fark etmiştir. Gün geçtikçe nice kınalı kuzuları, aslanları ebediyete uğurluyoruz. Şehidin babasının bir ifadesi hakikaten çok manidardı. ‘Biz şehit olmak için aslanlar yetiştiriyoruz’ dedi. Bunun için şehit babasını ve ailesini takdir ediyorum. İştiraklerinizden dolayı Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

  Van şehidini gözyaşlarıyla uğurladı #2

  Şehit babası Mikdat İdil'in de eşlik ettiği kalabalık tarafından sık sık atılan 'kahrolsun PKK' sloganları arasında şehidin naaşı omuzlara alınarak Akköprü mezarlığına götürüldü.

  Van şehidini gözyaşlarıyla uğurladı #3

  Van şehidini gözyaşlarıyla uğurladı #4

  Van şehidini gözyaşlarıyla uğurladı #5

  Görüş Bildir