Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
418.751
2.06%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Van'a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı

  Van'a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı

  Van Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yeni atanan 117 öğretmen, havaalanı ve otobüs terminalinde güllerle karşılandı.
  • 17.09.2015 - 14:57

  Son öğretmen atamalarının ardından Van'ın Çatak İlçesi'ne atanan 117 öğretmen Van Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş ve beraberindeki okul müdürleri ile bazı veliler tarafından havaalanı ve otobüs terminalinde güllerle karşılandı.

  Van a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı #1

  "ANNEMLE GELDİM"

  Kente ilk kez gelen öğretmenler gördükleri ilgi karşısında mutlu olurken, bazı öğretmenler de duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı. Bölgede yaşanan olaylar nedeniyle Van'a gelmekte korktuğunu söyleyen 22 yaşındaki öğretmen Ayça Aktar, "Düzce'den annem ile birlikte geldik. Daha önce Doğu'ya hiç gelmemiştim. Açıkçası bölgede yaşanan olaylar nedeniyle korku içerisindeyim. Ama otobüs terminalinde karşılaştığım ilgi beni çok duygulandırdı. Herkese çok teşekkür ediyorum. Gideceğim okulda da aynı güler yüzle karşılanacağıma eminim. Bir an önce öğrencilerimle karşılaşacağım anı bekliyorum" dedi.

  Ataması yapılan öğretmenlerin son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle korku ve tedirginlik içinde kente geldiklerini belirten Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Taş, yeni atanan öğretmenlere yardımcı olmak amacıyla böyle bir uygulama yaptıklarını anlattı. Taş, "Havaalanı ve otobüs terminalinde oluşturduğumuz alanlarda Çatak'a tayin olan öğretmenleri burada tespit ederek ilçemize götürüyoruz. Ve önceden ayarlanmış evlere ve lojmanlara yerleştiriyoruz Amacımız öğretmenlere kentimizin ve insanlarımızın güler yüzünü göstermektir" dedi.

  Van a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı #2

  AYNI GÜN PKK'LI TERÖRİSTLER OKUL YAKTI

  Van'ın İpekyolu ilçesindeki Vali Ali Cevdetbey İlkokulu'na, PKK ikinci kez molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Saldırıda, okulun sınıfları, öğretmen ve müdür odasında çıkan yangın nedeniyle sınıfların yanı sıra müdür ve öğretmenler odası kullanılamaz hale geldi.

  Van a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı #3

  Van a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı #4

  Van a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı #5

  Van a yeni atanan öğretmenler güllerle karşılandı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir