Petrol
85.25
-2.21%
Euro
18.1446
-0.07%
Dolar
18.4865
-0.10%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
318
0.00%
Bitcoin
364.309
0.50%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Van'da 50 sağlık çalışanı görevden alındı

  Van'da kamu hastanelerinde görev yapan yaklaşık 50 sağlık görevlisinin açığa alındığı bildirildi.
  • Ajanslar
  • 08.09.2016 - 15:23
  Van'da 50 sağlık çalışanı görevden alındı

  Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Heybet Semur, "Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname" kapsamında Sağlık Bakanlığına devredilen Van Asker Hastanesinde incelemelerde bulundu.

  Kentte görev yapan basın mensuplarıyla hastaneyi gezen Semur, 100 yatak kapasiteli Van Askeri Hastanesi'ni fiili olarak devraldıktan sonra vatandaşın hizmetine açtıklarını söyledi.

  FETÖ GÖREVDEN ALMALARI

  Semur, Van'da FETÖ ve diğer terör örgütleriyle bağlantısı olduğu değerlendirilen sağlık görevlileriyle ilgili araştırmaların devam ettiğini aktardı. Şu ana kadar Van'da FETÖ/PDY kapsamında 50'ye yakın sağlık görevlisinin açığa alındığını, bunların içerisinde doktorların, hemşirelerin ve personelin bulunduğunu anlatan Semur, sözlerini şöyle tamamladı:

  "Devam eden soruşturmalar var, bunların tespitinin yapılması zaman alacaktır. Kesinlikle kurunun yanında yaşın da yanmaması konusunda ciddi bir hassasiyet var. Az bir kısmı da en son yayınlanan liste ile devlet memurluğundan çıkarıldı. Geriye kalanlarla ilgili süreç devam ediyor. Hadise sadece FETÖ ile ilgili değil, Türkiye'de, bu devlete, millete, düzene karşı kimin suçu varsa onların hepsine de aynı hassasiyetle değinilecektir. Terör örgütü maalesef bu ülkede sadece bir tane değil, başka terör örgütleri de var. Onlarla ilgili de yakınlığı ve ispatı olanlarla ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarda işlemler yapılacaktır. Bu hassasiyet bayramdan sonra da devam edecektir."


  Görüş Bildir