Petrol
93.49
0.13%
Euro
18.3204
-0.23%
Dolar
18.5784
-0.26%
Altın
1.022
-0.26%
Borsa
3552
1.94%
Bitcoin
373.889
0.75%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Van'da esnafın zararını devlet karşılayacak

  AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay Van’daki patlama sonucu zarar gören esnafın zararının devlet tarafından karşılanacağını açıkladı.
  • AA
  • 14.09.2016 - 00:40
  Van'da esnafın zararını devlet karşılayacak

  Van da esnafın zararını devlet karşılayacak #1

  AK Parti Van Milletvekili Beşir Atalay, Van’da bayramın birinci gününde büyük bir eylem gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Ramazan bayramında burada bir araya gelmiştik. Ondan sonra Türkiye’de ve ilimizde çok şey oldu. Gördüğünüz gibi hem Van hem Türkiye tüm bu olanlardan sonra güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor. Terör örgütlerinin adı ister FETÖ, ister PKK ister DAEŞ olsun hepsinin hedefi aynı. Rabbim bunlara izin vermedi ve inşallah izin vermeyecektir” İfadelerine yer verdi.

  Van da esnafın zararını devlet karşılayacak #2

  VALİLİK HASAR TESPİTİNE BAŞLADI

  Van’da yaşanan çatışmalar ve saldırılarla ilgili konuşan Atalay şunları söyledi:

  “PKK lanet terör örgütüdür. Bu lanet onların üzerine olsun. Bunların Van’a güçleri yetmedi. Bunlar Van üzerinde büyük oyunlar oynadı, ancak çukur kazamadılar. Vanlılar buna izin vermediği için bunlarda huzur bozmak için çalışıyorlar. Daha önce emniyet müdürlüğümüz önünde bir patlama oldu. 2 sivil ve 2 polisimiz şehit oldu. O iki sivil, evlerini geçindirmek için çalışan gençlerdi. Daha sonra Tendürek’te bir çatışma oldu ve çok sayıda şehidimiz oldu. Daha sonra dün yine AK Parti, polis noktası ve esnafımızın olduğu yerde bir patlama oldu. Ben tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Esnafımız orada büyük zararlar gördü. Valiliğimiz yine hasar tespitine başladı. İnşallah buradaki zararlar devlet tarafından karşılanacaktır. Bizde bunun için çalışıyoruz.”

  Van da esnafın zararını devlet karşılayacak #3

  ÇEVREYOLU MESELESİ BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞMADIĞI İÇİN TIKANDI

  Çevre yoluyla ilgili belediyeyi sert bir şekilde eleştiren Atalay, “Büyükşehir belediyesinin tıkamış olduğu bir konu var. Oda çevreyolu meselesidir. Çevreyolu, kentin geleceği için önemli bir konudur. Büyükşehir görevini yapmadığı için o çalışma tıkandı. Yıllardır bu tıkanıklık devam ediyor. Büyükşehir açıkça demese bile bu çalışmayı yapmadı ve bunu engelledi” diye konuştu.

  Yapılan konuşmaların ardından partililerle bayramlaşan Bakan Soylu daha sonra Van’dan ayrıldı.


  Görüş Bildir