Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.396
0.25%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Van'daki sağlık ocaklarında Türk bayrağı yok

  Van'da bulunan sağlık ocaklarının birçoğunun bayrak direklerinde Türk bayrağı asılı bulunmaması tepki çekti.
  • 09.03.2016 - 14:37
  Van'daki sağlık ocaklarında Türk bayrağı yok

  Van'ın kırsal kesimlerinde bulunan mahallelerinde hizmet veren sağlık ocaklarının önündeki direklerde Türk bayrağına dahi rastlanmazken, Sağlık Bakanlığı'na ait bayraklar ise parçalanmış halde direklerde dalgalanıyor.

  Van daki sağlık ocaklarında Türk bayrağı yok #1

  DURUM YILLARDIR BÖYLE

  Van'da bulunan bazı sağlık ocaklarında Türk bayrağı, bazen de her iki bayrağın da bulunmaması tepki çekiyor. Çevredeki vatandaşlar durumun yıllardır böyle olduğunu dile getiriyor.

  "BÖYLE BİR DURUMLA KARŞILAŞILMADI"

  Türk bayrağı bulunmaması ve bazılarının ise yıpranarak parçalanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Halk Sağlığı Müdürü Yardımcısı İzzet Çelen, ekiplerin sürekli denetimlere gittiğini, sağlık ocaklarında en ince ayrıntısına kadar gerekli denetimleri yaptıklarını ve böyle bir durumla karşılaşılmadığını belirtti.

  Van daki sağlık ocaklarında Türk bayrağı yok #2

  "BAŞVURU HALİNDE BAYRAK GÖNDERİYORUZ"

  Olaya hemen müdahale edip gerekli çalışmaları başlatacaklarını ifade eden Çelen, "Gerekli aksaklıklar bize bildirildiğinde biz gerekli çalışmaları yapıyoruz. Oradaki sorumlu doktorların herhangi bir eksiklik durumunda bize başvurması durumunda biz bayrak gönderiyoruz.

  "GEREKLİ ÇALIŞMAYI BAŞLATACAĞIZ"

  Şimdiye kadar böyle bir talep ve şikayet gelmedi. Bayraklar genelde rüzgardan dolayı yıpranmaktadır. Türk bayrağı ve Sağlık Bakanlığımızın bayrağı için gerekli çalışmayı başlatacağız" dedi.

  Van daki sağlık ocaklarında Türk bayrağı yok #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir