Euro
15.2494
-0.15%
Dolar
13.4668
-0.04%
Altın
797.57
0.50%
Borsa
2011
0.00%
Bitcoin
488.334
0.10%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Vanlı adam getirdiği karları Cizre'de 3 liradan sattı

  Cizre'de yazın başlamasıyla 50 dereceye kadar yükselen sıcaktan bunalan vatandaşlar, Van'dan kamyonla getirilen karları yiyerek serinliyor.
  • İHA
  • 19.06.2015 - 16:40
  Vanlı adam getirdiği karları Cizre'de 3 liradan sattı

  KAR

  Sıcak hava ve Ramazan ayı nedeniyle gündüz evlerde klimalı ortamlarda serinlemeye çalışan Cizreliler, Van’ın Çatak ilçesinden getirilip satılan karı alarak serinliyor.

  KAMYONLA KAR SATTI

  Sıcaklığın 50 dereceye yükseldiği Cizre’de Ramazan ayı nedeniyle esnaf ve vatandaşlar gündüzleri dışarı çıkmayı tercih etmiyor. Gündüz hayalet kente dönen ilçede vatandaşlar Van’ın Çatak ilçesinden kamyonla getirilen kara büyük bir rağbet gösterdi.

  Vanlı adam getirdiği karları Cizre de 3 liradan sattı #2

  "BİR TORBA KAR 3 LİRA"

  Cizre’de yaz aylarının çok sıcak geçtiğini bildiğimiz için bir kamyon dolu karı buraya getirip sattığını belirten Mehmet Tunceli, "Bu iş çok zahmetli bir iş. Yaklaşık 400 kilometre uzaklıktan karayolu ile getirdiğimiz karı burada satarak insanları serinletmeye çalışacağız. Göz kararı ile bir torba dolusu karı 3 liraya satıyoruz. Ancak hava sıcak olmasından dolayı insanlar buradaki kar satışından habersiz. Bir kamyon dolusu karı bugün bitirmeyi düşünüyoruz. Vatandaşlar hava sıcaklığı arttıkça daha fazla alıyor. Cizre’nin sıcağı malum çok olduğu için insanlar iftardan sonra kar yiyerek serinliyor. Ben de bundan ekmek paramı çıkartıyorum" dedi.

  Kar satın almaya gelen İbrahim Can ise Cizre’de havaların çok sıcak olduğunu, Ramazan ayının da üstüne gelmesi ile serinlemenin pek mümkün olmadığını söyledi. Can, sıcak havada serinlemek için kar satın aldıklarını dile getirdi.

  Vanlı adam getirdiği karları Cizre de 3 liradan sattı #3


  Görüş Bildir