Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
479.963
1.09%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C
  Vejeteryan ünlüler etçi oldu

  Vejeteryan ünlüler etçi oldu

  Her yıl Kurban Bayramı'nda ortaya çıkan "et" tartışmaları bu yıl da zaman zaman gündeme geldi. Kurban'daki hayvan kesimine vahşet diyenler, yıl boyunca steak house'lardan ayrılmadı.
  • 03.10.2014 - 13:13

  nusret

  Türkiye'de bitmek bilmeyen tartışma konularından birisi de Kurban Bayramı'nda kesilen kurbanlık hayvanlar..

  VEJETERYANLAR BİLE ETÇİ OLDU

  Yıllardır vejeteryan olduğu gerekçesiyle et yemeyen ancak et yiyenyere hayvan kesimlerini hatırlatan beyaz Türkler, steak house'ların ortaya çıkmasıyla birlikte birden etçi oldu. Kurban Bayramları'nda hayvan kesimlerinden dolayı ortaya çıkan manzara karşısında vahşet tanımlamaları yapanlar bir anda söz konusu restoranların en önemli müşterileri haline geldi.

  Vejeteryan ünlüler etçi oldu #2

  KURBANA VAHŞİLİK DİYENLER MEYDANDA

  Şimdi yine bir Kurban Bayramı ve bir tartışma daha.. Türkiye sosyetesinin son yıllarda bir anda vazgeçilmezi haline gelen steak house'lar sayesinde bugüne kadar et yemeyenler bile etsever oldu. Öyle ki her Kurban Bayramı'nda, kurban kesilmesini vahşilik olarak niteleyenler, bu restoranlarda bir akşam yemeği için bir kurban parası bırakmaktan geri durmadı.

  GÜNDE 50 HAYVAN KESEN NUSRET'E LAF SÖYLEYEN YOK

  Son dönemlerin en meşhur et restoranların başında da Nusret geliyor. Başta Etiler'deki şubesi olmak üzere, İstanbul'daki diğer şubesi olan Nişantaşı'ndaki yerinde, Ankara'da ve Bodrum'daki şubelerinde boş masa bulmanın bile zor olduğu Nusret, günde ortalama 50 hayvan kesiyor.

  Vejeteryan ünlüler etçi oldu #3

  BİR AKŞAM YEMEĞİ, BİR KURBAN PARASINA DENK

  Kurban kesimini vahşi bir cinayet olarak tanımlayanlar ise günde ortalama 50 hayvan kesen Nusret'te her akşam bir kurban bedeli kadar hesap ödemeye devam ediyor.

  Vejeteryan ünlüler etçi oldu #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir