Euro
10.3666
0.47%
Dolar
8.8675
0.57%
Altın
497.26
0.21%
Borsa
1.386
-0.45%
Bitcoin
374.069
-3.70%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C

  Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu

  Evraklarında eksiklikler buldukları şirketten 250 bin lira rüşvet istedikleri iddia edilen vergi müfettişleri, suçüstü yakalandı.
  • AA
  • 28.01.2019 - 17:21
  Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu

  İstanbul'da, denetledikleri bir şirketin evraklarındaki eksiklikten kaynaklanan cezayı silme karşılığında rüşvet istedikleri iddia edilen vergi müfettişleri, suçüstü yakalandı.

  Vergi müfettişlerine rüşvet operasyonu #1

  250 BİN LİRA KARŞILIĞINDA PARA CEZASINDAN KURTULABİLECEĞİNİ İLETTİ

  Alınan bilgiye göre, Ümraniye'deki bir reklam şirketine denetime giden 4 vergi müfettişi, şirketin evraklarında eksiklikler buldu. Müfettişler, şirketin sahibi Y.E.'ye aracı N.T. vasıtasıyla, 250 bin lira vermesi karşılığında para cezasından kurtulabileceğini iletti.

  Şirket sahibi Y.E., Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvurarak, denetime gelen müfettişlerin kendisinden rüşvet istediğini bildirdi.

  Vergi müfettişlerine 'rüşvet' operasyonu VİDEO

  TAKİP İKİ AY SÜRDÜ

  Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, aracı N.T. ile vergi müfettişleri E.D., H.T., M.A. ve M.K. ile mali müşavir A.H.K.'yi teknik ve fiziki takibe aldı. Yaklaşık iki ay süren takip sırasında aracı N.T. ile şirket sahibi Y.E. arasında sözde rüşvet pazarlığı yapılarak, miktarın 50 bin liraya indirildiği belirlendi.

  Gasp Büro Amirliği ekipleri gözetiminde şirket sahibi Y.E., aracı N.T. ile Maltepe'de bir kafede buluştu. Şirket sahibi, seri numaraları alınmış 50 bin lirayı aracıya teslim etti.

  Vergi müfettişlerine rüşvet operasyonu #2

  SUÇÜSTÜ YAKALANDI

  Aracı N.T., daha sonra rüşvet talep eden müfettişlerden H.K. ile başka bir kafede buluştu. İki şüpheli, buluştukları kafede vale ve garson gibi davranarak önlem alan polis ekipleri tarafından, suçüstü yakalandı.

  Operasyon kapsamında, diğer vergi müfettişleri ve olaya karıştığı belirlenen mali müşavir A.H.K. de gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 6 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

  Vergi müfettişlerine rüşvet operasyonu #3

  Vergi müfettişlerine rüşvet operasyonu #4

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir