Euro
15.3384
0.14%
Dolar
13.5411
0.09%
Altın
790.0400
0.07%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.939
1.04%
2ºC
İstanbul
Hafif kar 2 C

  Yakalanacağını anlayan kadın otobüse bomba ihbarı yaptı

  Aydın’da bir yolcu otobüsünde polisin uyuşturucu ticaretinden gözaltına aldığı kadın, otobüse bomba ihbarı yaptı.
  • 24.04.2016 - 09:33
  Yakalanacağını anlayan kadın otobüse bomba ihbarı yaptı

  Son dönemde ülke genelinde yaşanan terör eylemleri dolayısıyla sıkı güvenlik tedbirleri kapsamında Aydın’ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi’nde oluşturulan güvenlik noktasında 21 BD 524 plakalı otobüs durduruldu. Diyarbakır’dan Muğla’ya gitmekte olan otobüste yapılan kimlik kontrolünde bir kadının uyuşturucu ticareti yapmak suçundan arandığı tespit edildi. Otobüsteki sorgulama tamamlandıktan sonra araç yoluna devam ederken, gözaltına alınan kadının sorgulaması yapıldı.

  Yakalanacağını anlayan kadın otobüse bomba ihbarı yaptı #1

  ŞÜPHELİNİN BOMBA İHBARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

  Bu sırada kadın, otobüste arkasında oturan kişilerin çantasında bomba gördüğünü söylemesi üzerine polis alarma geçti. Efeler’deki bütün ekipler seferber olurken, geçiş güzergahlarında otobüs beklenmeye başlandı. Otobüsün Muğla yolunda görüldüğü bilgisine ulaşan ekipler otobüsün peşine takıldı. Anemon Oteli önündeki güvenlik noktasına yakın bir yerde otobüsün önü kesilerek durduruldu. Yolcuların indirilmesinin ardından otobüs polis kontrolünde boş bir araziye çekildi.

  Yakalanacağını anlayan kadın otobüse bomba ihbarı yaptı #2

  DİDİK DİDİK ARANDI

  Bomba ihbarı nedeniyle otobüsün etrafına kimse yaklaştırılmazken, polisler bölgeye gelen bomba uzmanı köpek eşliğinde otobüste arama yaptı. İlk etapta bir şey rastlanmayan otobüsteki bütün valizler indirilirken, bu sefer otobüs içinde ve bagaj bölümünde hem dedektör köpek tarafından hem de polisler tarafından daha detaylı bir arama gerçekleştirildi. Son olarak da valizler tek tek arandıktan sonra ihbarın doğru olmadığı anlaşıldı. Otobüs, işlemlerin tamamlanmasının ardından yaklaşık bir saatlik bir gecikmenin ardından yolcularını da alarak Muğla’ya doğru hareket etti.

  Yakalanacağını anlayan kadın otobüse bomba ihbarı yaptı #3

  Yakalanacağını anlayan kadın otobüse bomba ihbarı yaptı #4


  Görüş Bildir