Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
412.277
-1.32%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Yakalanan PKK'lı: Kürdistan devleti kurmak istiyorlar

  Nusaybin kırsalında etkisiz hale getirilen 18 teröristle birlikte kaçmaya çalışırken sağ olarak yakalanan PKK'lı, itiraflarda bulundu.
  • 20.04.2016 - 08:56
  Yakalanan PKK'lı: Kürdistan devleti kurmak istiyorlar

  Yakalanan PKK lı: Kürdistan devleti kurmak istiyorlar #1

  2 gün üzerlerine gidildiği taktirde örgütün dağılacağını savunan terörist, "Çocuklarımı tehdit ettiler, beni zorladılar; o yüzden katıldım. Ben zaten inşaatçıyım, ben de çocuklarıma bakmazsam kim bakacak? Amaçlarının, Kürdistan devleti kurmak, örgüt kurmak, öz yönetimi savunmak olduğunu söylediler, özerklik ilan edecekler. Barikat yapıyorduk, hendek yapıyorduk. Onların amacı alan genişletmek, Türk ordusunu oradan çıkarmak. Bir baskında giderler, bugüne kadar düşünüyordum; güzelce iki gün üstlerine giderseniz hiç birisi kalmaz." diye konuştu.

  "DEVLETİN ADALETİNE GÜVENİN"

  Kürt halkına hain örgütün tuzağına düşmemeleri için çağrıda bulunan terörist, pişmanlığını da dile getirerek, "Hiçbir zaman terörün oyununa düşmeyin, Türk ordusunun yanında olun. Ben bir hata yaptım çok pişmanım, siz de aynı hataya düşmeyin. Kanmayın kimseye, kendi işinize, gücünüze, okulunuza bakın. Devlete güvenin, devletten korkmayın, devletin adaletine güvenin" dedi.

  Yakalanan PKK'lı: Kürdistan devleti kurmak istiyorlar VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir