Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.337
-1.08%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Yakalanan PKK'lıyı ailesi reddetti

  Yaralı ele geçirilen terör örgütü PKK üyesi İsmet Akın'ın ailesiyle görüşmesi tam bir drama dönüştü.
  • 24.02.2012 - 17:03
  Yakalanan PKK'lıyı ailesi reddetti

  Yakalanan PKK lıyı ailesi reddetti #1

  Yaralı ele geçirilen terör örgütü üyesi İsmet Akın'ın babası "Oğlun yaralandı dediler keşke ölseydi" derken gözyaşlarına boğulan anne PKK'ya lanet yağdırdı.

  Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Aktepe köyünde 13 Şubat'ta bir teröristin öldürüldüğü çatışmada yaralı olarak yakalanan 'Zindan Glord' kod adlı İsmet Akın'ın PKK'nın sözde Esendere sorumlusu olduğu ortaya çıktı.

  OĞLUNU EVLATLIKTAN REDDETTİ

  Bugün'ün haberine göre İsmet Akın'ın anne ve babası emniyet güçleri nezaretinde oğullarını teşhis etmeye gitti. Oğluyla ilgili konuşurken gözleri dolan baba S.Akın "Onu görmek bile istemiyorum. 1992'de PKK'ya katılmak için evden kaçtı. O zamanlar çok yalvardım 'Oğlum seni kandırıyorlar. Türkler bizim kardeşimiz onlara kurşun sıktırtmam' dedim. Dinlemedi ve dağa gitti. Ben de evlatlıktan reddettim" şeklinde konuştu.

  ALLAH PKK'NIN BELASINI VERSİN

  Gerçeklerin ortaya çıktığını dile getiren baba S.Akın, "Bizi birbirimize düşürüp ayırmaya çalıştılar. Oğlumu kandırıp benden koparanların da PKK'nın da Allah belasını versin. Bugün polis de asker de bize çok iyi davranıyor. Teşhis etmem için beni davet ettiler. 'Annesi baksın' dedim. Yaralı kurtulduğunu söylediler, keşke ölseydi" ifadelerini kullandı. Yıllar sonra oğlunu gören anne H.Akın ise gözyaşlarına boğuldu. Acılı kadın, oğlunun gözlerinin içine bakarak "Allah PKK'nın belasını versin" dedi.

  KANLI EYLEMLERİN TALİMATINI VERDİ

  PKK'lı İsmet Akın, 4 ay önce Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde bulunan Ambar Yolu Darı Mevkii'ndeki Milli Savunma Bakanlığı ANT 3. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı petrol boru hatlarına saldırı planlamıştı. Akın'ın Aktütün ve Dağlıca baskınlarına katıldığı tespit edildi. 2008-2009 yılları arasında Esendere'de gerçekleştirilen eylemlerin ve Haziran 2009'da Yüksekova askeri lojmanlarına yapılan roketatarlı saldırının talimatını verdiği de ileri sürüldü


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir