Petrol
85.96
0.46%
Euro
19.6888
0.30%
Dolar
18.6287
-0.03%
Altın
1.079
0.27%
Borsa
4963
0.00%
Bitcoin
326.777
1.34%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Yalova Belediye Başkanı babasının ahırını yıktırdı

  Yalova Belediye Başkanı Salman, şehir içindeki tüm ahırların yıkılması talimatı sonrası, ilk olarak babasına ait ahırı yıktırdı.
  • AA
  • 12.11.2016 - 22:04
  Yalova Belediye Başkanı babasının ahırını yıktırdı

  Kent içindeki ahırları yasaklayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, kepçeyle önce babasına ait ahırı yıktı.

  Bağlarbaşı Mahallesi'nde babası İhsan Salman'a ait ahırın bulunduğu yere gelen Salman, kepçeye binerek ahırın bir bölümünü yıktı. Daha sonra operatör, kepçeye binerek ahırın yıkım işlemini tamamladı.

  Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yalova Belediyesinin kent içindeki ahırların kaldırılmasıyla ilgili çalışma başlattığını hatırlattı.

  Yalova Belediye Başkanı babasının ahırını yıktırdı #1

  Şehir içerisinde ahırları bulunanlara belediyenin tebligatlar gönderdiğini hatırlatan Salman, uygulamayla ilgili ilk çalışmayı babasına ait ahırdan başladığını söyledi.

  "YALOVA ARTIK KENTLEŞTİ"

  Burasıyla ilgili derin hatıralarının olduğunu ifade eden Salman, "Doğduğum, büyüdüğüm mahalle. Bizim malum ata mesleği kasaplık, hayvancılık. Burada yıllarca dedem ve babam bu işi yaptı. Ben de yaptım. Fakat artık Yalova kentleşti, büyüyor." diye konuştu.

  Salman, kent içindeki mahallelerde bulunan ahırlardan ve kümeslerden bir yıldan beri yoğun şikayetler aldıklarını belirterek, "Bu aşamada arkadaşlara şehir içindeki tüm ahırların yıkılması talimatını verdim. Bunu yaparken de iğne-çuvaldız misali önce iğneyi kendine batıracaksın. Burası babamın ahırı. Önce onu yıkmak gerekiyor ki örnek olasın. Önce bunu yıkıyoruz." ifadelerini kullandı.

  "MAHALLELİLER RAHATSIZ OLUYOR"

  Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'e ait ahırların da bulunduğunu, bunların da kaldırılmaya başlandığını anlatan Salman, şunları söyledi:

  "Bundan sonra vatandaşımızın bize 'Neden ahırımı yıkıyorsunuz?' deme lüksü kalmayacak. Çünkü bir kişi mahallede hayvan bakıyor ama orada 100-150 kişi rahatsız oluyor. Birincisi koku, ikincisi kara sinek yapıyor. Bunu artık temizlememiz, kaldırmamız lazım. Burası Türkiye'nin en hızlı büyüyen kenti. Herkesin bu yaşama uyum sağlaması gerekiyor. Burada babamın ahırını yıkarak bu işe başlamış oluyoruz. Sadece bu mahalle için değil bu çalışma. İsmetpaşa, Mustafakemalpaşa Mahallesi de yoğun şikayet aldığımız mahallerimiz. Bundan sonra oralarda da çalışmalar devam edecek."


  Görüş Bildir