Petrol
112.28
0.10%
Euro
17.3467
-0.24%
Dolar
16.6057
-0.20%
Altın
970.87
-0.22%
Borsa
2402
-3.55%
Bitcoin
339.701
-0.73%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  Yalova sele teslim

  Yalova’da sabah 06:30 sularında başlayan sağanak yağış kenti uykuda yakaladı. 30 dakika süren yağışta kentin birçok noktası sele teslim olurken onlarca ev ve iş yerini su bastı
  • İHA
  • 27.05.2018 - 08:37
  Yalova sele teslim

  Meteorolojinin uyarısı gerçek oldu ve Yalova’da sağanak yağış etkili oldu. Sabah erken saatlerde başlayan yağış şehrin yüksek kesimlerinden toplanarak gelen sular nedeniyle kısa sürede sele dönüştü.

  Yalova sele teslim #1

  İŞ YERLERİ SULAR ALTINDA KALDI

  Kentin ana arterleri Venedik’i aratmayacak bir görüntüye bürünürken cadde üzerindeki iş yerleri ise sular altında kaldı. Esnaflar iş yerlerine giren suları sadece seyretmekle yetindiler. Bazı esnaflar ise caddeden geçen araç trafiğini kesmek ve suların dükkanlarına daha da fazla girmesini engellemek için caddenin ortasına araç çekerek trafiğe kapadı.

  Yalova sele teslim #2

  ESNAFLAR TEPKİ GÖSTERDİ

  Esnaflardan bazıları ise şehrin kanalizasyon alt yapısının yeterli olmadığını dile getirerek Yalova Belediyesi’ne yüklendi. Yağmurun dinmesinin ardından dükkanları sular altında kalan esnaflar su tahliye çalışması yaptılar.
  Sel nedeni sabah erken saatlerde aracına binen bazı vatandaşlar ise araçlarında mahsur kaldı.


  Yalova sele teslim #3

  Yalova sele teslim #4

  Yalova sele teslim #5

  KOCAELİ DE SEL ALTINDA

  Kocaeli'de de benzer manzaralar vardı. Gece saatlerinde başlayan ve etkisini giderek artıran sağanak yağış Kocaeli’de su baskınlarını sebep oldu.

  Bazı ev ve ve iş yerlerinin bodrum katları ile sokakları su bastı. Binaların üst katlarında oturan vatandaşlar da evlerinde mahsur kaldı.

  Sağanak yağış nedeniyle cadde sokaklar göle döndü. Göle dönen caddelerde sürücüler güçlükle ilerleyebildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri su basan ev iş yerlerinde su tahliyesi yaptı.

  Yalova sele teslim #6

  Yalova sele teslim #7

  Yalova sele teslim #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir