Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
443.122
0.51%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C

  Yalova'da trafik cezası yerine simülatör cezası verildi

  Yalova Emniyet Müdürlüğü, emniyet kemeri takmayan sürücülere ilginç bir ceza verdi.
  • 14.04.2014 - 15:18
  Yalova'da trafik cezası yerine simülatör cezası verildi

  Yalova da trafik cezası yerine simülatör cezası verildi #1

  Emniyet Müdürlüğü, Trafik Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda sürücülere trafik eğitimi verdi. Ayrıca emniyet kemeri takılmaması halinde sürücülerin kazalarda nasıl yaralandığını göstermek için meydana emniyet kemeri simülatörü getirildi.

  KEMER TAKMAYAN SÜRÜCÜLER SİMÜLATÖRE BİNDİRİLDİ

  Bu esnada yolda emniyet kemeri kontrolü yapmaya başlayan ekipler, emniyet kemeri takmayan sürücüleri ceza kesmek yerine simülatöre bindirdi.

  Yalova da trafik cezası yerine simülatör cezası verildi #2

  VATANDAŞLAR KAHKAHAYA BOĞULDU

  Para cezasından kurtulduklarına sevinen sürücüler, araç dönmeye başladığında ise neye uğradıklarını şaşırdı. Kemer takmayan sürücüler adeta araç içerisinde yuvarlanırken, onları izleyen vatandaşlar kahkahalara boğuldu. Ardından aynı sürücülere emniyet kemeri taktırıp aracı öyle döndüren ekipler, sürücülerin emniyet kemerinin önemini anlamalarını sağladı.

  Yalova da trafik cezası yerine simülatör cezası verildi #3

  EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİ VURGULANDI

  Uygulamayı Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban ve İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel de izledi. Yüksel, "Emniyet kemerinin önemini hepimiz bilsek de zaman zaman takmayı ihmal ediyoruz. Trafik Haftası dolayısıyla böyle bir uygulama yaptık. Emniyet kemeri kullanma alışkanlığı olmayan sürücüleri bu araca bindirerek aracın devrilmesi halinde ne duruma geleceklerini göstermek istedik" dedi. Simülatörden çıkan sürücüler ise, "Bir daha kesinlikle emniyet kemeri takacağız" demekten kendilerini alamadılar.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir