Euro
14.6723
1.41%
Dolar
12.9064
0.7%
Altın
743.6
1.17%
Borsa
1.805
-0.19%
Bitcoin
730.501
-0.54%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Yaralı askerlere yardım etmek isterken şehit düştü

  Polis memuru İstanbul'da çıkan olaylarda yaralanan askerlere yardım etmek isterken, darbeciler tarafından açılan ateş sonucu şehit oldu.
  • 20.07.2016 - 14:51
  Yaralı askerlere yardım etmek isterken şehit düştü

  Yaralı askerlere yardım etmek isterken şehit düştü #1

  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda görevli olduğu sırada yaşanan çatışmalarda, darbeye teşebbüs eden askerlerden yaralananları hastaneye götürürken, yine askerlerin açtığı ateşle başından vurularak şehit olan İstanbul Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Ozan Özen'in, memleketi Bolu'nun Sümer Mahallesi'ndeki evinde yas hakim.

  Oğlunun Pendik'te görev yaptığını anlatan Özen, "Olaylar başladığında telefonla görüştük, 'Baba burada bir şey yok. Biz iyiyiz' dedi. En son nişanlısı görüşmüş gece, ona da iyi olduğunu söylemiş. 'Şarjım bitiyor telefonu kapatmak zorundayım' demiş. Herhalde olay ondan sonra olmuş." diye anlattı.

  "BUNLARIN HEPSİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZ"

  Özen, ertesi sabah oğullarının yoğun bakımda olduğunu öğrendiklerini, yanına gitmek için yola çıktıklarını ancak vefat haberinin yoldayken geldiğini belirterek, "Çatışmada yaralanan askerlere polis üniforması giydirmişler, hastaneye götürüyorlarmış. Oğlum da araç kullanıyormuş. Aracı taramışlar. Onların yaralı askerlerini hastaneye götürürken olmuş. Öbür tarafın yaptığı bir hainlik. Asker, polis bunların hepsi bizim vatandaşımız, bizim çocuklarımız." diye konuştu.

  Özen, "Bu olay engellenmese daha farklı bir ülkeye uyanabilirdik, kardeş kardeşe girebilirdi. Sağolsunlar onların sayesinde bu olaylar bastırıldı. İnşallah tamamen ortadan kalkar. Sorumlular da cezasını bulur inşallah. Darbeye teşebbüs edenlerin, yasaların verdiği ceza her neyse ona göre cezalarını görmesini isterim." şeklinde konuştu.

  "Sözün bittiği yerde" olduklarını ifade eden anne Emine Özen de "Ateş düştüğü yeri yakıyor. Yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Olay nasıl oldu, kimler suçlu bilmiyoruz. Bunu yapanlar kimse cezalandırılsın, analar yanmasın, evlere ateş düşmesin." dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir