Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
416.500
2.10%
21ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 21 C

  Yaşamla ölüm arasındaki köprü

  Çöken köprüden Filyos Çayı'na düşen 15 candan hala haber yok.
  • 08.04.2012 - 05:52
  Yaşamla ölüm arasındaki köprü

  Yaşamla ölüm arasındaki köprü #1

  Köprünün tahrip olmuş ayaklarıysa facianın göz göre göre geldiğine kanıt. Kurtulanlardan biri 'Sağ kalmamız mucize' dedi

  Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde önceki gün Çaycuma Köprüsü'nün çökmesi sonucu Filyos Çayı'nda 10'u minibüs yolcusu, 5'i yaya, kaybolan 15 kişiyi arama çalışmalarından dün sonuç alınamadı. İşte adım adım facianın faturası:

  - Arama helikopter ve ekipler tarafından sürdürülüyor.

  - 100 metrelik bölümü çöken 970 metrelik 51 yıllık köprünün deforme olmuş ayaklarının görüntüsü kazanın 'geliyorum' dediğini gözler önüne serdi.

  DALIŞ YAPILAMIYOR

  - İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör 'Suyun debisi çok fazla. Tehlikeli olduğu için dalış yapılamıyor. Blokların birinin ağırlığı 200 ton civarında. Minibüsün bunların altında olma ihtimali var'' dedi.

  - Kayıplardan Hayriye Gürer'in (33) annesi Habibe Gürer (56) 'Kızım köprüde 'geliyorum' diye mesaj atmış'dedi.

  - Olay yerine gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, köprünün neden yıkıldığıyla ilgili 'Suyun köprünün ayağını boşaltmasından kaynaklanabilir. Tetkik neticesinde ortaya çıkabilecek' dedi.

  - Kaybolan minibüsün içinde babası ve yeğeni de bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen 'Geçen yıl köprü ayaklarının tahkimatlarını yapmıştık'' dedi.

  - Arama kurtarma çalışmaları devam ederken kayıp yakından biri suya atladı. Suya atlayan kişiyi görevliler son anda kurtardı.

  "KORKU FİLMİ GİBİYDİ"

  Suya düşen araçtan çıkan Suat Özcan yaşadıklarını korku filmine benzetip şöyle anlattı: 'Aniden sesler duyduk ve köprünün bir tarafı yan yatmaya başladı. Ardından da çöktü. Engelli olduğum için aracın içerisinden çıkamıyordum. Su beni yukarı kaldırdı, açık olan camdan çıktım. Arkadaşım Serhat Baysal kurtardı. Hayatta kalmamız mucize.''

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir