Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
700.320
0.57%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Yasin Aktay: CHP'nin davetine icabet edeceğiz

  AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, "CHP’nin Pazar günkü Taksim’deki toplantısına parti olarak bir davet aldık. Davete de icabet edeceğiz" dedi.
  • 22.07.2016 - 08:54
  Yasin Aktay: CHP'nin davetine icabet edeceğiz

  Yasin Aktay: CHP nin davetine icabet edeceğiz #1

  AK Parti Sözcüsü Yasin Aktay, “CHP’nin Pazar günkü Taksim’deki toplantısına parti olarak bir davet aldık. Davete de icabet edeceğiz” dedi.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı’nın ardından basın toplantısı düzenledi.

  "SUÇLAR BİREYSELDİR"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin kardeşi Mehmet Dişli’nin Fetullahçı Terör Örgütü’yle bağlantılı olabileceği şüphesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Aktay, “Mehmet Dişli, Sayın Ekonomiden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Şaban Dişli’nin kardeşidir. Bizim ona bir suçlamada bulunmamız asla söz konusu olmaz. Suçlar bireyseldir, bu hem evrensel hukukun gereğidir. Bugün Fetullahçı Terör Örgütüyle irtibatı nedeniyle görevine son verilenlere yaklaşımımız şudur: Hiçbir zaman birisi; birinin kardeşi, birinin akrabası diye suçlanacak değildir. Biz suçların bireysel olduğuna inanmak suretiyle, kim bu teröristlerle doğrudan doğruya irtibatlıysa sadece onları bu soruşturma kapsamına, tedbir kapsamına almış oluyoruz. Bu yapı son derece gizli, esoterik bir yapı. Bu haşhaşi yapı babasını bile tanımayan bir yapıdır. Yeri geldiğinde kendi babasını, kardeşini inkar eden, kendi kardeşine silah çeken bir yapıdır. Kendi örgütünden başka hiçbir şeyi kutsamayan bir yapı olduğu için, bunlar kardeşi kardeşe kırdırabilen, babayı oğluyla kırdırabilen bir yapı. Bu yapının tehlikesi biraz da ondan kaynaklanıyor” değerlendirmelerinde bulundu.

  "CHP'NİN DAVETİNE İCABET EDECEĞİZ"

  CHP’nin Pazar günü Taksim’de düzenleyeceği toplantıya AK Parti’den de katılım olacağını söyledi. CHP’ye AK Parti’yi de toplantılarına davet ettikleri için teşekkür eden Aktay, şu ifadeleri kullandı:

  “CHP’nin Pazar günkü Taksim’deki toplantısına parti olarak bir davet aldık. Bundan dolayı çok çok teşekkür ediyoruz. Bu davete de icabet edeceğiz. Bu bir siyasi partinin meselesi değil. Biz de diğer siyasi partilerden insanların da meydanlardaki demokrasi gösterisine katılımını arzu ediyoruz. Konuşmalarımızın bütününde de hiçbir siyasi partiyi rahatsız etmeyecek konuşmalar yapmaya da özen gösteriyoruz. Bunu milli birlik ve beraberliğimiz için bir fırsat olarak değerlendirip, bunu hepimizin katıldığı bir bayrama, bir şölene dönüştürmeye çalışıyoruz. CHP’nin Taksim’de gerçekleştireceği şölen dolayısıyla hem kendilerini tebrik ediyoruz, hem de üst düzeyde milletvekillerimizin, genel başkan yardımcımızın da oraya katılacağını söyleyebilirim.”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir