Petrol
113.08
1.89%
Euro
17.4876
-0.22%
Dolar
16.6209
0.57%
Altın
975.03
0.64%
Borsa
2512
-0.68%
Bitcoin
348.176
0.53%
27ºC
İstanbul
Çok bulutlu 27 C

  Yaşlı karı koca 5 saat arayla hayatlarını kaybetti

  Batman’da 90 yaşındaki adam ve 85 yaşındaki karısı, 5 saat ara ile hayatlarını kaybetti.
  • 11.01.2016 - 16:35
  Yaşlı karı koca 5 saat arayla hayatlarını kaybetti

  Batmann

  Merkez Yavuz Selim Mahallesi'nde ikamet eden 60 yıllık evli Hasan Kaya ve eşi Fatma Kaya’nın ölümü, duyanları hayrete düşürdü.

  5 SAAT ARA İLE HAYATLARINI KAYBETTİ

  Mutlu bir hayat süren yaşlı çiftin, hayatta iken sürekli birbirlerine beraber öleceğiz dedikleri ifade edildi. İki gün önce evlerinde 5 saat ara ile hayatlarını kaybeden yaşlı çiftin cenazeleri Asri Mezarlık'ta defnedildi.

  “ÇOCUKLARI OLMAMIŞ”

  Hasan Kaya’nın yeğeni Mehmet Emin Kaya, amcası ile yengesinin mutlu bir hayat geçirdiğini söyledi. Amcasının çocuklarının olmadığını belirten Kaya, “Amcam ve yengem birbirlerini çok severdi. Hayatları boyunca birbirlerine aşk ile bağlıydı. Herkes onların muhabbetini konuşurdu. Onların sevgisi, saygısı bir çok evli çifte örnek olacak şekildeydi. Bir defasında babam amcama çocukları olmadığından dolayı evlendirmek istemişti. Yengem bundan dolayı babama kırılmıştı. Ve her seferinde babama derdi sen benim üstüme nasıl kuma getirirsin? Aralarına kimsenin girmesini istemezlerdi.” diye konuştu.

  "KOMŞULARI ONLARIN AŞKLARINI KONUŞURDU"

  Kiralık evde yaşayan çifte ait eşyaların ihtiyaç sahiplerine verileceğini belirten Kaya, “Amcam ve yengem hayatlarını ibadetle geçirdi. Amcam emekliydi. Tek geçim kaynakları emekli maaşıydı. Fazla parada pulda gözleri yoktu. Tek dertleri mutlu olmaktı. Hayatları boyunca mutlu oldular. Bu da bizi hep mutlu etti. Komşuları onların sevgilerini aşklarını konuşurdu.” dedi.

  "BERABER ÖLECEĞİZ DERLERDİ"

  Kaya, amcası ve yengesinin sürekli olarak birbirlerine 'Beraber öleceğiz' dediklerini belirterek, yaşlı çiftin 5 saat ara ile evlerinde hayatlarını kaybettiğini vurguladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir