Euro
15.3554
0.14%
Dolar
13.4469
0.07%
Altın
786.8830
0.10%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
576.258
-0.94%
7ºC
İstanbul
Hafif yağmur 7 C

  Yaz ortasında gökyüzünden buz düştü

  Diyarbakır'da yaz ortasında bir tarlaya düştüğü iddia edilen buz kütleleri vatandaşı şok etti...
  • 17.08.2012 - 14:57
  Yaz ortasında gökyüzünden buz düştü

  Yaz ortasında gökyüzünden buz düştü #1

  Diyarbakır Çınar ilçesinde vatandaşlar, gökyüzünden iki buz kütlesi parçasının bir tarlaya düştüğünü ileri sürdü.

  Çınar ilçesine bağlı Yeni Mahalle sınırları içinde bulunan boş bir tarlaya gökyüzünden buz kütlesinin düştüğü söylentisi, ilçede büyük merak uyandırdı. Vatandaşlar, gece yarısına kadar ellerinde el fenerleriyle söz konusu olaya tanıklık etmek için tarlaya akın etti. Buz kütlesini ilk gören vatandaşlar, bu olayı cep telefonlarıyla kayıt altına aldı. Bazı vatandaşlar da kütlenin eridiği toprağa dokunarak, yaşananları olayın görgü tanıklarından dinledi.

  Tarlada çalışırken, kar kültesinin düşüşüne tanıklık eden Mehmet Salih Ertekin, ”Pamuk tarlasının içindeydim birden çok büyük bir patlama oldu. Baktım bir duman çıktı. Duman elektrik direği kadar yükseldi. Yerde kocaman bir buz kütlesi gördüm. İlk anda uçaktan düştüğünü düşündüm. 2 çimento torbası büyüklüğündeydi. Olayı duyan mahalleli buraya gelmeye başladı. Bir süre şoka girdim” dedi.

  KAR KÜTLESİNİ EVE GÖTÜRDÜLER

  Tarla sahibi Mehmet Necat Yakut da olayı tarlada çalışan işçilerden duyduktan sonra araziye geldiğini belirterek, ”Hemen durumu yetkililere bildirdim. Hayretler içerisinde kaldık. Bu tuhaf olayı duyanlar buraya geldi. Kar erimeye başladı. Bazı vatandaşların bu parçayı eve götürdüğünü öğrendim” diye konuştu.


  Görüş Bildir