Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
141.893
6.64%
10ºC
İstanbul
Puslu güneşli 10 C

  Yazar Muzaffer İzgü çocuklarla buluştu

  Ünlü Yazar Muzaffer İzgü Kuşadalı öğrenciler ile buluşarak neşeli bir söyleşi yaptı.
  • 03.11.2012 - 04:17
  Yazar Muzaffer İzgü çocuklarla buluştu

  Yazar Muzaffer İzgü çocuklarla buluştu #1

  Muzaffer İzgü, Kuşadası'nda yaşadığı yılları ve Kuşadası için yazdığı kitapları çocukluk anılarını ve kitap yazma serüvenini anlattı. 156 kitap 23 tiyatro oyunu yazdığını belirten İzgü, çok kitap okuyanların başarılı olduğunu vurgulayarak çocuklardan kitap okuma sözü aldı. Çocukların birbirinden ilginç sorularını yanıtlayan İzgü, kendi anneannesi olmadığı için kitap dizisi yazdığını, ayrıca büyükler için de romanları olduğunu belirtti.

  Kuşadası Belediye Başkanı M.Esat Altungün yazar Muzaffer İzgü'ye Kuşadası'na geldiği için teşekkür ederek bugün burada olan ve ünkü bir yazarla tanışan çocukların çok şanslı olduğunu belirtti. Altungün ; "İçindeki sevgiyi anlattığı için çok başarılı bir yazar ve onun yazdıklarını gülerek okuyoruz. Kuşadası'nda "Muzaffer İzgü" sokağımızı da o nedenle büyük ustamıza saygımızı sunmak için düzenledik. Çocukları seven yazar çocukların güzel günler görmesi için yazıyor. Sizler de onun kitaplarını okuyarak büyüyecek ve yararlı gençler olacaksınız" dedi.

  Bu arada, Muzaffer İzgü daha sonra Kuşadası Belediyesi tarafından adının verildiği sokağa giderek anı fotoğrafı çektirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir