Petrol
93.37
1.71%
Euro
18.3895
-0.85%
Dolar
18.5766
0.03%
Altın
1.025
-0.45%
Borsa
3484
0.00%
Bitcoin
378.727
0.59%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  Yendiği rakibinin babasından dayak yedi

  Türkiye Judo Milli Takım sporcusu Tuğba Zehir, müsabaka sonrasında, rakibinin kendisine hediyeler gönderen babasından dayak yediğini iddia ederek darp raporu aldı.
  • DHA
  • 09.12.2017 - 12:09
  Yendiği rakibinin babasından dayak yedi

  Bursa Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcusu olan, birçok Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra 5 Avrupa şampiyonluğu, 2 Dünya üçüncülüğü, 2 Avrupa ikinciliği ve 3 Avrupa üçüncülüğü bulunan Türkiye Judo Milli Takım sporcusu Tuğba Zehir, 7 Aralık'ta kadınlar kategorisi final maçında kupa için Nazlıcan Özerler'le müsabakaya çıktı. Müsabaka sonunda Özerler'i yenen Tuğba Zehir kupanın sahibi oldu.

  Yendiği rakibinin babasından dayak yedi #1

  MÜSABAKA SONRASINDA RAKİBİNİN BABASI DARP ETTİ

  Tuğba Zehir, madalya ve kupa töreninden sonra rakibi Nazlıcan Özerler'in babası Tacettin Özerler'in kendisine sinkaflı küfür ettiğini iddia etti. Özerler'in daha sonra spor salonu koridorunda kendisini dövdüğünü, yüz, omuz ve göğüs bölgesinde darba bağlı morluklar oluştuğunu belirten Zehir, hastaneye giderek 'Darp raporu' aldı.

  Bahçelievler Polis Merkezi'ne giderek, Tacettin Özerler hakkında polise şikayette bulunduğunu vurgulayan Tuğba Zehir, kupa töreninden sonra Özerler'in dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verdiğini, kendisinin bu hediyeyi kabul etmediğini, olayın da bundan dolayı yaşandığını söyledi. Milli sporcu Tuğba Zehir, yaşadıklarını şöyle anlattı:

  "17 yıldır judo sporu yapıyorum. Yurt içi ve dışında derecelerim var. Burada 57 kiloda mücadele ettim. Rakibimi yendim. Madalya töreni sonrası rakibimin babası, sporculara kendi yaptırdığı tişörtleri veriyordu. Kürsüde hediyeyi aldım daha sonra kullanmayacağım için masaya bıraktım. Madalya ve kupamı alarak doping kontrolü için odaya doğru yürüdüm. Bu sırada koridora girerken Tacettin Özerler bir anda arkamdan gelerek beni itekledi. Bana, 'Sen kimsin, benim hediyemi almıyorsun' diyerek bağırmaya başladı.

  Yendiği rakibinin babasından dayak yedi #2

  "FEDERASYON YÖNETİCİLERİ ARAYA GİRDİ"

  O an sessiz kaldım, şok oldum. O sırada kolumdan tutup savurdu ve kapıya çarpıp vurdu. Eliyle yüzüme ve vücuduma vurmaya devam etti. Bunlar olurken sesimizi duyan bazı sporcular ve federasyon yöneticileri araya girdi. Buna rağmen küfür etmeye devam etti. O sırada da bana vurmaya çalışıyordu. Bana şu an çoğunu hatırlayamadığım ağza alınmayacak küfürler savurmaya devam etti."

  Yendiği rakibinin babasından dayak yedi #3

  "VERDİĞİ HEDİYEYİ ALMADIĞIM İÇİN..."

  Yıllarını spora vermiş bir kadın olduğunu anlatan Tuğba Zehir, "Kadına şiddete hayır' dediğimiz bu günlerde üstelik milli bir sporcu olarak darp edildim, hakarete uğradım. Sebebi de verdiği hediyeyi almamam. Kadın olarak yaşadıklarımın hesabını mahkemede arayacağım. Bunun peşini bırakmayacağım. Yüzümde ve göğsümde morarmalar, çizikler meydana geldi. Aynı zamanda sol omzunda kas zedelenmesi oldu. Olimpiyatlara hazırlanan bir sporcuyum. Olimpiyat kampı için Trabzon'a gideceğim. Ama omzumdan sakatlandım. Yanağım mor. Makyaj malzemesiyle kapatmak zorunda kaldım." dedi.

  Yendiği rakibinin babasından dayak yedi #4

  Yendiği rakibinin babasından dayak yedi #5


  Görüş Bildir