Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
447.445
1.12%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Yeni Başkan mazbatasını babasının mezarına götürdü

  İzmir Karşıyaka İlçe Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Mutlu Akpınar, mazbatısını geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden babasının mezarına getirdi.
  • 05.04.2014 - 14:30
  Yeni Başkan mazbatasını babasının mezarına götürdü

  Yeni Başkan mazbatasını babasının mezarına götürdü #1

  30 Mart seçimlerinde İzmir Karşıyaka İlçe Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Mutlu Akpınar, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden babası, eski Ereğli Belediye Başkanı Kenan Akpınar'ı unutmadı. Başkanlık sevincini babasıyla paylaşmak isteyen Akpınar, mazbatasını da alarak Konya'nın Ereğli ilçesindeki Beşyüzevler Mezarlığı'nda babası Kenan Akpınar'ın mezarını ziyaret etti.

  "BABAM KEŞKE BUGÜNLERİ GÖRSEYDİ"

  Başkan Akpınar, babasının mezarı başında yaptığı açıklamada, "Babam keşke bugünleri görseydi. Ama gördüğünü biliyorum. Ona layık bir Belediye Başkanı olacağım. Her atacağım imzada onu düşünerek, halkın yararını düşünerek imza atacağım ve onurlu bir duruş sergileyeceğim. Bize bir isim bıraktı gitti. Türkiye'ye mal olmuş bir insanın oğlu olmanın onurunu ve sorumluluğunu taşıyorum. Kenan Akpınar ismi kimseden dolayı silinmeyecek, yok olmayacak daha da yücelteceğiz. Akpınar ismini en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ona Türkiye'nin her yerinden insanlar sahip çıktı. O insanları da mahcup etmeyeceğiz. Ona söz vermiştim. 'Türkiye rekorunu kırıp sana geleceğim' demiştim. O sözümde durmamda bana yardımcı olan Karşıyakalılara da teşekkür ediyorum. Mazbatamı da sürekli burada durması için bırakıyorum. Hem babam, hem Ereğli halkı gurur duyacak. Babam bir çınar gibiydi, bu çınarın altında rahat uyuyacak" diye konuştu.

  DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI

  Zaman zaman gözleri dolan ve duygu yüklü anlar yaşayan Akpınar'ı babası Kenan Akpınar'ın mezarı başında ailesi ve dostları yalnız bırakmadı. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir