Petrol
84.28
1.71%
Euro
17.8558
0.69%
Dolar
18.4812
0.03%
Altın
973.58
1.10%
Borsa
3286
0.79%
Bitcoin
374.361
6.34%
21ºC
İstanbul
Çok bulutlu 21 C

  Yeni haftada havalar nasıl olacak

  Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre yeni haftanın ilk gününde hava durumu.
  • 18.03.2012 - 13:33
  Yeni haftada havalar nasıl olacak

  Yeni haftada havalar nasıl olacak #1

  Yapılan son değerlendirmelere göre; yurtta yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimiz az bulutlu ve açık... Ülke genelinde hava sıcaklığının 6 ila 8 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve batı, doğu bölgelerde kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  Hava sıcaklığında beklenen artış nedeni ile yerde kar örtüsü bulunan kuzey, iç ve doğu bölgeler ile yüksek kesimlerde kar erimeleri görüleceğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  BÖLGELERİMİZDE HAVA

  MARMARA: Az bulutlu ve açık, gece saatlerinde Trakya kesiminin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

  EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller Yöresi'nde yer yer sis hadisesini görülmesi bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile iç kesimlerinde yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  DOĞU ANADOLU: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.


  Görüş Bildir