Dolar
7.8148
-0.0255%
Euro
9.1801
0.0152%
Altın
1896.01
-0.1058%
Borsa
1123.25
0.1855%
G. Altın
476.667
0.0274%
Bitcoin
84666.39
0.4944%
18ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 18 C

  Yenikapı'ya yüzerek giden genç: Niyetimiz reisi görmekti

  Miting alanına denizden yüzerek giden ve elinde bayrak taşıyan Sunay Göktentürk, o anları anlattı.
  • İHA
  • 09.08.2016 - 11:18
  Yenikapı'ya yüzerek giden genç: Niyetimiz reisi görmekti

  Darbe girişiminde tanklara, F 16'lara, ağır silahlara direnerek dünyada eşine az rastlanır bir dayanışma sergileyerek demokrasiye sahip çıkan milyonlarca insanın katıldığı, Yenikapı'da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde ilginç görüntülerde kameralara yansıdı.

  Yenikapı ya yüzerek giden genç: Niyetimiz reisi görmekti #1

  4 SAAT KULAÇ ATTI

  Bunlardan en dikkat çekeni ise miting alanına yüzerek gelmeyi amaçlayan iki arkadaş oldu. Yenikapı sahilinde denize giren Sunay Göktentürk (28) ve Burak Hanedar (17) miting alanına ulaşabilmek için 4 saat boyunca denizde kulaç attı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTON A.Ş.'de çalışan ve Arnavut göçmeni olan Sunay Göktentürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Yenikapı'da düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" için farklı bir şey yapmak istediklerini ve alana yüzerek gitme kararı aldıklarını söyledi.

  Mitinge katılmak için 4 saat kulaç attılar

  "NİYETİMİZ REİSİ GÖRMEKTİ"

  Alana giden kara ve deniz yollarında yaşanan yoğunluğunda bu kararı almalarında etkili olduklarını belirten Göktentürk konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Reis davet etti biz de katılmak için Yenikapı'ya gittik. Baktık karayolu ile ulaşılamıyor, vapurlarda dolu. Arkadaşla beraber dedik yüzerek gidelim. Bayrağı aldık açıldık, gemilerin arasına girdik. Oralarda baya kaldık. Geçmeye çalışıyoruz, geçemiyoruz. Çok sayıda gemi gidip geliyor. Bir arkadaşımız daha vardı Halil isminde onun nefesi yetmedi 'geri döneceğim' dedi. Sahil Güvenlik geldi çocuğu aldı geri götürdü. Biz Burak'la orada 3-4 saat kaldık, geçmeye çalıştık geçemedik. Zaten yoğunluktan dolayı milleti geri gönderiyorlardı. Gelen gemiler geri gitmeye başladı. Gemiler arka arkaya gelince baya dalgalanma oldu aralarda kaldık. SAT Komandoları geldi, 'ne yapıyorsunuz?' dedi. Niyetimiz reisi görmekti. Reisi göremedik, 3-4 saat denizde durduktan sonra yüze yüze geri gittik."

  Yenikapı ya yüzerek giden genç: Niyetimiz reisi görmekti #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir