Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
478.642
2.86%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Yıkımı engellemek için çocuğunu camdan sarkıttı

  Zeytinburnu'nda kentsel dönüşüm kapsamına giren evlere yerleşen Suriyeliler, yıkıma gelen ekiplere karşı direndi. Suriyeli bir baba,çocuğunu camda sarkıttı.
  • 21.01.2015 - 19:02
  Yıkımı engellemek için çocuğunu camdan sarkıttı

  zeytinburnu

  İstanbul Zeytinburnu’nda meydana gelen olayda, Suriye’deki iç savaştan kaçan Suriyeli mülteciler, Zeytinburnu’nda kentsel dönüşüm kapsamına giren boş evlere yerleşmişlerdi. Suriyelilerin yaklaşık 1 senedir yaşadıkları Zeytinburnu Sümer Mahallesi’ndeki evlerin yıkımı için belediye ekipleri bugün harekete geçti.

  ÇOCUĞUNU CAMDAN SARKITTI

  Suriyeli vatandaşlar, yıkıma gelen belediye ekiplerine direnince devreye çevik kuvvet polisi girdi. Bunun üzerine binanın çatı ve camlarına çıkan Suriyeliler, polisi ve ekipleri, çocuklarını aşağıya atmakla tehdit etti. Bu sırada bir baba ise çocuğunu camdan sarkıtarak yıkıma engel olmaya çalıştı. O anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile saniye saniye görüntülendi.

  Yıkımı engellemek için çocuğunu 4. kattan sarkıttı

  EVİ BOŞALTMAYA İKNA OLDU

  Sakinleştirilen Suriyeliler, sonunda evleri boşaltmaya ikna oldu. Suriyeli kadınlar eşyalarını çıkarırken, bazı çocukların evlerden oyuncakları ile çıkması yürekleri burktu. Kentsel dönüşüm binasında yaşayan Suriyelilerin engelli yakınları da sağlıkçıların yardımı ile dışarıya çıkartılabildi.

  "GİDECEK YERİMİZ YOK, PERİŞAN OLDUK"

  Nereye gideceklerini bilmediklerini belirten Suriyeli bir kadın, “6 aydır burada yaşıyorum. Bizi çıkardılar. Gidecek bir yerimiz yok. Çocuklarla perişan olduk” dedi. Bir başka Suriyeli vatandaş ise, “Bir müteahhit bize burada oturabileceğimizi, evlerin kendisinin kontrolünde olduğunu söyledi. Bizden her ay para aldı. Evlerin yıkılması durumunda yeni ev vereceğini söyledi. Arıyoruz burada değilim diyor. Dolandırdı bizi” diyerek isyan etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir