Euro
15.2825
0.26%
Dolar
13.4367
0.09%
Altın
796.1210
0.04%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
568.538
-1.98%
2ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 2 C

  Yılanlar yüzünden evini ateşe verdi

  Edirne'de evine giren boyları yaklaşık 2 metre olan yılanlardan 3'ünü öldüren ev sahibi çareyi evi ateşe vermekte buldu.
  • 09.06.2012 - 10:37
  Yılanlar yüzünden evini ateşe verdi

  Yılanlar yüzünden evini ateşe verdi #1

  Karaağaç Mahallesi'ndeki evinde birkaç yılanın olduğunu gören Orhan Soygenç, eşi ve 4 çocuğuyla hemen evden dışarı çıkarak durumu belediye ekiplerine bildirdi.

  Belediye ekipleri ve komşuların yardımıyla yılanlardan üçünü öldüren Soygenç, diğer yılanları evden çıkartamayınca evdeki eşyaları ateşe verdi. Yangın, Edirne Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından bir süre sonra söndürüldü. Daha sonra yanan eşyalar, itfaiye ekipleri ve ev sahibi tarafından dışarı çıkartıldı.

  "ALLAH KORUDU BİZİ"

  Soygenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karaağaç Mahallesi'nde oturduğu evin yılanların istilasına uğradığını belirtti. Evde gezerken bir anda çok sayıda yılanla karşılaştığını anlatan Soygenç, şöyle devam etti: ''Yılanlar evi bastı. Görüyorsunuz komşuların yardımıyla 3 tane yılanı öldürdük. Diğer yılanları evden çıkartamayınca evi ateşe verdim. Yılanlar çekyatların içerisine girdi. Çekyatların tamamını yaktım. Evde ne cam kaldı ne çerçeve. Bu kadar yılan bir anda nereden geldi anlamadım. Yılanlarla birlikte yaşıyormuşuz haberimiz yok. Çoluk, çocuk Allah korudu bizi.''

  Evdeki bütün eşyaları yaktıklarını fakat yılan korkusundan eve giremediklerini, çocuklarıyla birlikte bir süre bahçede yaşayacağını anlatan Soygenç, yetkililerden evdeki zararın karşılanması konusunda yardım istedi.

  ''İÇERİDE KUYRUĞU KESİK OLAN YILAN DA VAR"

  Karaağaç Mahallesi Muhtarı Ağah Korkan ise şimdiye kadar hiç böyle bir olayla karşılaşmadığını, ev sahibinin çok mağdur durumda olduğunu belirtti.

  Yılanlar yüzünden ev sahibinin eşyaları yakmak zorunda kaldığını anlatan Korkan, ''Orhan kardeşimiz çok mağdur durumda. 4-5 tane yılan. İçeride kuyruğu kesik olan yılan da var. Bu insanlar korkmadan bir daha eve nasıl girecekler. Bakın hepsi dışarda. Yetkililerden bu aileye yardım yapılmasını istiyoruz'' dedi.


  Görüş Bildir