Petrol
93.75
-1.42%
Euro
18.2064
-0.26%
Dolar
17.9647
0.04%
Altın
1.025
-0.20%
Borsa
2878
0.75%
Bitcoin
434.933
-0.63%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Yoğun trafikten kurtulmak isterken..

  Derenin ortasında lüks cipinin üzerinde kurtarılmayı bekledi
  • 29.03.2013 - 12:30
  Yoğun trafikten kurtulmak isterken..

  Yoğun trafikten kurtulmak isterken.. #1

  Bursa'da yoğun trafikten kurtulmak için suları yükselen derenin içerisinden geçmek isteyen 29 yaşındaki Serkan Genç, kullandığı lüks cipin motorunun su alması sonucu derenin ortasında mahsur kaldı. Aracın camından tavana çıkıp 45 dakika burada kurtarılmayı bekleyen Genç, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu aracıyla birlikte dereden çıkartıldı.

  CİPİN TAVANINA ÇIKTI

  Merkez Osmangazi İlçesi'nde bulunan ve Dikkaldırım ile Odunluk mahallelerini ayıran Nilüfer Deresi'ndeki sular, yoğun yağmur ve Doğancı Barajı'nın kapaklarının açılması sonucu yükseldi. İnşaat şirketi sahibi olduğu öğrenilen Serkan Genç, bugün sabah saatlerinde trafiğe takılmamak için 200 bin dolar değerindeki lüks cipi ile derenin içinden geçerek İzmir Yolu'na çıkmak istedi. Cipiyle dereye giren Serkan Genç'in aracının içi bir anda suyla doldu. Aracın motorunun da durması üzerine hareket edemeyip derenin içerisinde mahsur kalan Genç, camını açtığı cipin tavanına çıktı.

  CİP SU KENARINA ÇEKİLDİ

  Genç'in cep telefonu ile haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri 1.5 metre derinliğindeki suya girerek çelik halat taktıkları cipi vinç yardımıyla suyun kenarına çekti.

  Aracın tavanında yaklaşık 45 dakika boyunca mahsur kalan Genç, bir arkadaşını alıp sahibi olduğu inşaat alanına gitmek istediğini belirterek, "Trafik yoğun olduğu için dereden karşıya geçmek istedim Her gün bu yolu kullanıyorum ama bugün sular yükselmiş. Aracın motoru durunca mahsur kaldım. Ben de aracın tavanına çıkarak yardım istedim" diye konuştu.

  Bölgede bulunan uyarı tabelalarını kimsenin dikkate almadığını ifade eden Dikkaldırım Mahalle Muhtarı Mustafa Özderya, "1 ay önce de servis minibüsü içerisinde çocuklarla aynı yerde mahsur kalmıştı. Belediyenin köprü çalışmaları devam ediyor. Ancak vatandaşlarımız çok sabırsız" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir