Euro
15.369
-1.01%
Dolar
13.5646
-0.78%
Altın
775.85
-0.37%
Borsa
1.81
0%
Bitcoin
758.622
4.77%
5ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 5 C

  YPG bölgesinden açılan ateşe obüsler karşılık verdi

  Suriye’de YPG bölgesinden ateş açıldı, obüsler karşılık vermeye başladı.
  • Ajanslar
  • 15.02.2016 - 16:57
  YPG bölgesinden açılan ateşe obüsler karşılık verdi

  YPG bölgesinden açılan ateşe obüsler karşılık verdi #1

  PYD'nin silahlı kanadı YPG unsurları, geçen hafta muhaliflerin kontrolünde olan ve ÖSO denetimindeki Azez'e birkaç kilometre uzaklıktaki Minnig Havaalanı'nı ele geçirdi. Bu gelişmenin ardından YPG'liler, havaalanı çevresindeki köylerde de denetimi sağladı.

  HAFTA SONU FIRTINA OBÜSLERİYLE KARŞILIK VERİLMİŞTİ

  Cumartesi ve pazar günü PYD'nin ele geçirdiği bölgelerden Türkiye tarafına ateş açılınca, Kilis sınırındaki Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu topçu birlikleri tarafından ateşin geldiği bölgeye Fırtına obüsleriyle karşılık verildi.

  BU SABAH YİNE TÜRKİYE'YE ATEŞ AÇILDI

  Bu sabah saatlerinde yine PYD'nin denetimindeki bölgeden Türkiye tarafına ateş açıldı. Suriye tarafından açılan ateş, topçu birliklerinin konuşlu olduğu Akçabağlar ile Demirışık köyleri hedef alındı.

  OBÜSLER ANINDA KARŞILIK VERDİ

  Kimsenin yaralanmadığı saldırı sonrası teyakkuz durumundaki birlikler, ateşin açıldığı Minnig Havaalanı ile yakınındaki Şavarikat Köyü'ndeki bazı mevzileri Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı. Top atışları nedeniyle yankılanan sesler, duyulduğu Kilis kent merkezinde heyecana yol açtı. Aralıklarla PYD denetimindeki bölgeye top atışları devam ediyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir