Euro
10.1481
0.42%
Dolar
8.5653
0.15%
Altın
495.83
0.31%
Borsa
1.36
0.77%
Bitcoin
324.000
-2.60%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C
  Yunan botu Türk denizaltısını görünce kaçtı İZLE

  Yunan botu Türk denizaltısını görünce kaçtı İZLE

  Türk karasularına giren Yunan botu ile Türk denizaltısı birbirine oldukça yaklaştı. Denizaltıyı gören Yunan botu kaçtı..
  • 18.11.2014 - 12:38

  Bodrum'un Turgutreis ve Akyarlar mahallelerinin açıklarında avlanan Türk balıkçıları, Yunan Sahil Güvenlik botu taciz ederken, bölgede ortaya çıkan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı denizaltı heyecana neden oldu.

  Bodrum İlçesi Turgutreis Mahallesi’ne iki mil uzaklıktaki Çatal Ada ile Akyarlar Mahallesi açıklarında avlanan Türk balıkçılar, dün öğle saatlerinde Yunanistan’a ait İstanköy (Kos) Adası’ndan gelen Yunan Sahil Güvenlik botunun tacizine uğradı.

  Yunan botu Türk denizaltısını görünce kaçtı İZLE #1

  Yunan botu Türk denizaltısını görünce kaçtı İZLE

  YUNAN BOTU TÜRK KARASULARINA GİRDİ

  Türk karasularına girerek ağ atan küçük balıkçı kayıklarına 50 metre kadar yaklaşan ve iki saat kadar balıkçıları taciz eden Yunan Sahil Güvenlik botundaki askerler, balıkçıların Türk sahillerine çekilmesini istedi.

  Yunan botu Türk denizaltısını görünce kaçtı İZLE #2

  TÜRK DENİZALTI SU YÜZEYİNE ÇIKTI

  Saat 14.00 sıralarında Marmaris Aksaz Deniz Üssü’nden gelerek Kuşadası istikametine giden Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı denizaltı, Akyarlar açıklarında birden su yüzeyine çıkarak Türk bayrağını açtı, bunun üzerine Yunan botu önce uluslararası sulara çekildi, ardından da manevra yapıp rotasını Türk denizaltısına doğru çevirdi.

  Yunan botu Türk denizaltısını görünce kaçtı İZLE #3

  YUNAN BOTU GERİ DÖNDÜ

  Gerginliğin artması üzerine Türk balıkçıların Akyarlar ve Turgutreis önlerine çekildikleri görüldü. Bu sırada Türk subayların denizaltının güvertesine çıkarak Yunan Sahil Güvenlik botunu yakından incelediği fark edildi. Türk denizaltısı ile Yunan Sahil Güvenlik botunun birbirine tehlikeli biçimde yaklaşması gazeteciler tarafından saniye saniye görüntülendi. Bir süre bölgede seyreden Türk denizaltısı, Yunan Sahil Güvenlik botunun saat 15.20’de İstanköy Limanı’na dönmesi ile normal rotasına devam etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir