Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.122
0.19%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Yunanistan Başbakanı Samaras'tan Gümrük Kapısı'na ziyaret İZLE

  Pazarkule Gümrük Kapısı tampon bölgesine gelen Yunanistan Başbakanı Samaras, Edirne Valisi Şahin ile diğer yetkililerin yeni yılını kutladı.
  • 05.01.2015 - 11:07
  Yunanistan Başbakanı Samaras'tan Gümrük Kapısı'na ziyaret İZLE

  Yunanistan Başbakanı Samaras tan Gümrük Kapısı na ziyaret İZLE #1

  Geçtiğimiz günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu, Edirne ziyareti sırasında Pazarkule Sınır Kapısı'na geldi. Burada askerleri ziyaret eden Davutoğlu, daha sonra Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'ı telefonla arayarak yeni yılını kutladı.

  SAMARAS TÜRK-YUNAN SINIRINA GELDİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Samaras'ı telefonla arayarak yeni yılını kutlaması jestine karşılık, Samaras da Türk-Yunan sınırına geldi.

  Yunanistan Başbakanı Samaras'tan Gümrük Kapısı'na ziyaret İZLE

  EDİRNE VALİSİNİN YENİ YILINI KUTLADI

  Samaras ile beraberindekiler, tampon bölgede, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 54. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı ve Edirne Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ'un yeni yılını kutladı.

  Yunanistan Başbakanı Samaras tan Gümrük Kapısı na ziyaret İZLE #2

  Vali Şahin, yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Pazarkule Gümrük Kapısı'nı ziyaretinde Başbakan Samaras'ı telefonla aradığını anımsattı. Samaras'ın ziyaretinin de ilişkileri daha da güzelleştireceğine inandığını belirten Şahin, şöyle konuştu:

  "Buraya gelişiniz son derece anlamlı. İki ülkenin burada buluşması son derece önemli. Başbakanımız Davutoğlu'nun da aradığında ifade ettiği gibi bu sınır aslında hudut değil, iki komşu arasındaki yerdir. Zaman zaman hudut boyunda dolaşırken, sınır güvenlik görevlilerinin selama durmaları bizi onurlandırmakta. Aynı şekilde bizim güvenlik güçlerimiz de sizlere karşı mütekabiliyet göstermektedir."

  NEHİR TAŞKINLARI GÜNDEME GELDİ

  Vali Şahin'in, Meriç Nehri taşkınlarının önlenmesi için nehrin temizlenmesi gerektiğini ifade etmesi üzerine Yunanistan Başbakanı Samaras, "Evros Bölge Valimiz ve yetkililer burada. Onlarla görüşerek ne gerekiyorsa gündeme alınabilir" dedi.

  Yunanistan Başbakanı Samaras tan Gümrük Kapısı na ziyaret İZLE #3

  "DOSTANE İLİŞKİLER DEVAM EDECEK"

  Samaras, Tuğgeneral Arı'ya da hediye paketi vererek yeni yılını kutladı. Arı, iki ülkenin hudut birliklerinin iyi niyet çerçevesinde dostane şekilde görevlerini yerine getirdiklerini ifade ederek, "Gösterilen iyi niyet için teşekkür ederim. Komşular arasındaki dostane ilişkiler devam edecek" diye konuştu.

  Daha sonra Edirne Valisi Şahin, Samaras'a, kentin yerel tatlarından oluşan hediye paketi, Arı da plaket armağan etti. Yetkililerle selamlaşarak bölgeden ayrılan Samaras ve beraberindekiler, Yunan sınırına kaçaklardan korunmak için çekilen tel çiti inceledi.

  Yunanistan Başbakanı Samaras tan Gümrük Kapısı na ziyaret İZLE #4

  Yunanistan Başbakanı Samaras tan Gümrük Kapısı na ziyaret İZLE #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir