Euro
10.3866
-0.19%
Dolar
8.6943
-0.17%
Altın
498.18
0.23%
Borsa
1.413
0.16%
Bitcoin
294.769
2.72%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Yurtta hava durumu

  Baharın etkisini gösterdiği bu günlerde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.
  • 27.03.2012 - 15:00
  Yurtta hava durumu

  Yurtta hava durumu #1

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin, kuzey ve doğudaki yağışlara ilave olarak, gece saatlerinden itibaren Trakya'dan başlamak üzere yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Bolu, Bilecik ve Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  GÜNLÜK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

  HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacak.

  RÜZGAR :Genellikle kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Güney Ege Kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

  UYARILAR

  ÇIĞ UYARISI: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KAR ERİMELERİ UYARISI: Ülkemizin iç ve doğu bölgeleri ile yüksek kesimlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, lokal su baskını, taşkın, heyelan, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Güney Ege Kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir