Petrol
85.07
0.24%
Euro
17.7474
0.33%
Dolar
18.5021
0.29%
Altın
966.79
0.09%
Borsa
3272
0.19%
Bitcoin
354.132
-5.90%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Yüz nakli sevinci sadece 2 saat sürdü

  Recep Kaya bugün Akdeniz Üniversitesi'nden gelen yüz nakli müjdesinin ardından Antalya'ya gitmek üzere yola çıkacaktı.
  • 24.09.2013 - 03:05
  Yüz nakli sevinci sadece 2 saat sürdü

  Yüz nakli sevinci sadece 2 saat sürdü #1

  Kırklareli'de oturan Recep Kaya'nın, 12 yaşındayken ağabeyinin düğününde oynağı av tüfeğinin kazayla ateş alması sonucu çene, yanaklar, dudak, burun ve alın bölgesi parçalandı. Defalarca ameliyat geçirdiği halde eski haline kavuşamayan ve sokağa çıkmaya utanan Kaya, Akdeniz Üniversitesi'nde başarıyla gerçekleşen yüz nakli ameliyatları üzerine ümitlendi ve yüz nakli için sıra beklemeye başladı.

  SEVİNCİ SADECE 2 SAAT SÜRDÜ

  Kırklareli'ndeki bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan Recep Kaya, iş yerindeyken Akdeniz Üniversitesi'nden Ömer Özkan'ın ekibi tarafından arandı. Kaya'ya, yüz nakli için verici bulunduğu ve acil Antalya'ya gelmesi gerektiği bildirildi. Hızlıca evine giden Kaya, halası Ulviye Peközer ile birlikte kapının önünde hazır bekleyen 112 Hızır Acil Servisi ambulansına bindi ve saat 20.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Antalya'ya kalkacak olan uçağa yetiştirilmeye çalışıldı. Ambulans 19.50'de Silivri yakınlarına geldiğinde Recep Kaya'nın cep telefonu tekrar çaldı ve arayan yüz nakli ekibindeki görevli kişi, operasyonun iptal edildiğini bildirdi. Sevinci 2 saat süren Kaya, ambulansla tekrar evine döndü.

  'UMUDUMU KAYBETMEYECEĞİM'

  Annesini 2007 yılında kaybeden Recep Kaya'nın telefonla konuştuğu babası Dursun Kaya ise, ''Hayırlısı olsun oğlum. O olmazsa başkası olur. Sağlık olsun' diyerek oğlunu teselli etmeye çalıştı. Antalya'dan gelen ilk telefonla sevinen, ikinci telefonla ise üzüntüye kapılan Recep Kaya, ''Umudum hala sürüyor. Hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim. Sonuna kadar beklemeye devam edeceğim.' dedi.

  Halası Ulviye Peközer ise, 'Çok sevinçli gittik. Hayırlısı ne ise o olsun. Çok büyük umutlarla gittik, çok heyecanla gittik. Hastaneden bize bildirdiler, sorun çıktığını söylediler biz de geri döndük. Her şeyin hayırlısı olsun'.' diye konuştu.

  YÜZ NAKLİ SEVİNCİ SADECE 2 SAAT SÜRDÜ


  Görüş Bildir