Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
702.597
-0.46%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Yüz yüze eğitimin süresi eylülde belirlenecek

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler." dedi.
  • Haber Merkezi
  • 25.05.2020 - 13:16
  Yüz yüze eğitimin süresi eylülde belirlenecek

  Koronavirüs salgının görülmesinin ardından salgınla mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçilmişti.

  Bu süreçte meslektaşlarıyla yüz yüze buluşamayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, internet ortamına taşınan ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' sayesinde gidemediği illere dijital imkanlarla ulaşmayı sürdürüyor.

  BAKAN SELÇUK, MARDİNLİ EĞİTİMCİLER İLE GÖRÜŞTÜ

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Bakan Selçuk, bu kez Mardinli eğitimciler ile bir araya geldi.

  Bakan Selçuk, uzaktan eğitim döneminde gösterdikleri çabadan dolayı meslektaşlarına teşekkür ederek, "Bu zor günlerde öğretmenler olarak bizler toplumun yaralarını sarmaya gayret gösteriyoruz." dedi.

  Artuklu'dan bağlanan Nevin Çete'nin oğlu Deniz, EBA'daki yaz dönemi hazırlıklarına dikkat çekerek, "Siz bizi bizden daha çok düşünüyorsunuz. Ben yaz aylarını yok saymıştım. Sizin bu yaptığınız şey için minnettarım." derken, Bakan Selçuk da, "Bizim görevimiz çocuklarımıza hizmet etmek." yanıtını verdi.

  Yüz yüze eğitimin süresi eylülde belirlenecek VİDEO

  "EYLÜL AYINDA YÜZ YÜZE EĞİTİMİN KAÇ HAFTA OLACAĞI BELİRLENECEK"

  Bakan Selçuk, Yeşilli ilçesinden Orhan Kesim'in telafi eğitim ile ilgili sorusunu yanıtlarken, süreci izlediklerini belirterek, "Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz." dedi.

  Yüz yüze eğitimin süresi eylülde belirlenecek #1

  BAKAN SELÇUK'U ALKIŞLADILAR

  Uzaktan eğitimle ilgili düşüncelerini belirten Kızıltepe ilçesinden İsmail Bozdağ ise, "Çok kısa bir zaman diliminde sizin başı çektiğiniz bir ekip dünyada görülmemiş bir refleksle yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçişin alt yapısını oluşturdu ve uzaktan eğitimi hayata geçirdi. Uzaktan eğitim konusunda belki 10 yıl sonra gelebileceğimiz bir noktaya 1 ayda geldik. Bu salgın sürecinde sağlık personelini alkışladık, destekledik. Ben yaptığınız bu işin de bir alkışa değer olduğunu düşünüyorum." diyerek meslektaşları ile birlikte Bakan Selçuk'u alkışladı. Selçuk da, bunun hep birlikte başarıldığını belirtti.

  Yüz yüze eğitimin süresi eylülde belirlenecek #2

  AĞLAYAN ÖĞRENCİ İÇİN GERİ DÖNDÜ

  Video konferansın bitiminde meslektaşlarıyla vedalaşan Bakan Selçuk, ekranda ağlayan bir öğrenci görünce tekrar yerine döndü.

  Bakan Selçuk, kendisi ile konuşamayacağını düşündüğü için ağlayan birinci sınıf öğrencisi Derya Göktaş'ı teselli ederek, "Seni biz ağlatır mıyız kuzum, hiç merak etme sen" diyerek yayına yeniden bağlandı. "Sınıfımdaki arkadaşlarımın ve öğretmenimin selamları var. 'İçimdeki Okul Sesleri' kitabınızı da çok sevdim" diyen Derya'ya Bakan Selçuk'un yanıtı, "Öğretmenine de arkadaşlarına da çok selam söyle. Seni sevgiyle öpüyorum güzel yavrum benim." dedi.

  Yüz yüze eğitimin süresi eylülde belirlenecek #3

  Yüz yüze eğitimin süresi eylülde belirlenecek #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir