Petrol
113.25
1.18%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
481.026
-1.88%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Zabıtalar Suriyelileri vapurla karşı kıyıya gönderdi

  Eminönü'nde görevli zabıtalar, bu bölgede dilenen Suriyeli sığınmacıları vapura bindirerek Kadıköy'e gönderdi. Kadıköy'deki zabıtalar da yakaladıkları Suriyelileri yine vapurla Eminönü'ne gönderdi.
  • 07.07.2014 - 16:16
  Zabıtalar Suriyelileri vapurla karşı kıyıya gönderdi

  Zabıtalar Suriyelileri vapurla karşı kıyıya gönderdi #1

  Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye ’ye sığınan ve sayıları 1 milyonu geçen Suriyeli sığınmacılar zaman zaman farklı nedenlerle gündeme geliyor. Ülkelerinde yaşadıkları zorluklardan kaçarak Türkiye’ye gelen ve sınırda kamplarda kalmak yerine büyük şehirlerde yaşamayı tercih eden Suriyeli sığınmacılar çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyorlar. Büyük şehirlerde sayıları hızla artan Suriyeliler farklı işlerde çalışarak ve kiraladıkları evlerde 3-4 aile kalarak hayatlarını sürdürüyor. Ancak çoğu Suriyeli maddi imkansızlıklar nedeniyle büyük şehirlerde çok zor şartlarda yaşıyor. Park ve bahçelerde kalanlar ile dilencilik yaparak para kazanmaya çalışan Suriyeliler zaman zaman şikayet konusu olabiliyor.

  Zabıtalar Suriyelileri vapurla karşı kıyıya gönderdi #2

  VAPURLARLA KARŞIYA GÖNDERİLDİLER

  Bugün de İstanbul'da çarpıcı kareler objektiflere yansıdı. Hürriyet’in haberine göre Eminönü’nde dilencilik yapan ve Fatih Belediyesi’ne bağlı zabıtalar tarafından yakalanan Suriyeliler vapurla Kadıköy’e gönderildi. Kadıköy’de bir süre dilenen Suriyeli sığınmacılar bu kez de Kadıköy Belediyesi’nin zabıtaları tarafından yine vapurla tekrar Eminönü’ne gönderildi. Görgü tanıkları benzer görüntülerin gün içinde defalarca tekrarlandığını öne sürdü. Suriyelilerin vapurlara da ücretsiz olarak bindirilerek karşı kıyıya gönderildikleri iddia edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir