Petrol
110.42
-0.32%
Euro
17.3009
1.55%
Dolar
16.1459
1.38%
Altın
963.85
1.59%
Borsa
2392
0.45%
Bitcoin
476.139
-2.38%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Zekai Paşa kahraman askeriyle son diyaloğunu anlattı

  Zekai Paşa kahraman askeriyle son diyaloğunu anlattı

  Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Paşa, vatanı için kendini feda eden kahraman astsubay şehit Ömer Halisdemir ile son konuşmasını anlattı.
  • Haber Merkezi
  • 27.07.2016 - 09:09

  Zekai Paşa kahraman askeriyle son diyaloğunu anlattı #1

  Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı FETÖ'cü general Semih Terzi'yi alnından vuran koruma astsubayı ile arasındaki son diyaloğu göz yaşları içinde Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu'na anlattı.

  Aksakallı, koruma astsubayına şehadet emrettiğini ve 'başüstüne komutanım' cevabını aldığını söyledi.

  TERZİ VATAN HAİNİDİR KARARGAHA GİRMEDEN ÖLDÜR

  Aksallı, "Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'i aradım, Ömer benim koruma astsubayımdır. Ömer'e, "Sana, vatanımız ve milletimiz adına tarihi bir görev veriyorum. Tuğgeneral Terzi vatan hainidir, isyancıdır. Onu, karargâha girmeden öldür! Bunun sonunda şahadet var. Biliyorsun seninle 20 yıllık beraberliğimiz var. Hakkını helal et" dedim.

  "BAŞÜSTÜNE KOMUTANIM"

  Ömer Başçavuş, sonu ölüme varan emir üzerine vakur bir sesle Zekai Paşa'ya hitaben, "Baş üstüne komutanım, hakkım helal olsun. Siz de helal edin" dedi.

  DARBECİ GENERALİ ALNINDAN VURDU

  Bu sırada darbeci general Terzi helikopter pistinden karargaha yürüyordu. 10 kişilik koruma ekibi etrafındaydı. Tam karargah binasının girişinde ÖKK Koruma Astsubayı Başçavuş Ömer Halisdemir tarafından durduruldu. Terzi ve korumaları "Karargâha giremezsiniz. Zekai Paşa'nın emri" demeye kalmadan kendisi etkisiz hale getirmeye çalışan özel time rağmen namlusuna mermiyi sürdüğü tabancasını çekti ve darbeci Terzi'yi alnından vurdu. Halisdemir ise 10 koruma tarafından ateş edilerek, başına ve vücuduna isabet eden 30 kurşunla şehit düştü.

  ÇOK KAN DÖKÜLÜRDÜ

  Zekai Paşa, "Eğer Özel Kuvvetler Komutanlığı ele geçirilseydi, durum çok kötü olurdu, Allah korusun çok kan dökülürdü" dedi ve ekledi: Biz, bu adamları biliyoruz, bu adamlar korkak ve vicdansızdır! Şükürler olsun ki girişimleri başarılı olamadı. Çünkü bu millet eski millet değil. Çok büyük bir felaketi atlattık."

  DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  Zekai Paşa kahraman askeriyle son diyaloğunu anlattı #2

  (Şehit Başcavuş Ömer Halisdemir)                        (ÖKK Zekai Aksakallı)


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir