Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.087
0.59%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Zonguldak'ta maden işçileri oturma eyleminde

  Zonguldak’ta, taşeron sistemine karşı olan maden işçileri, TTK Genel Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı. İşçiler, taşeron sistemine tepki gösterdi.
  • 17.02.2014 - 11:14
  Zonguldak'ta maden işçileri oturma eyleminde

  Zonguldak ta maden işçileri oturma eyleminde #1

  TTK Armutçuk Müessesesinde çalışan maden işçileri, sabah saatlerinde TTK Genel Müdürlüğü önüne geldi. GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş ve yönetim kurulu eylemde hazır bulundu. TTK güvenlik görevlileri ve polis ekipleri bina önünde güvenlik önlemleri aldı. Ellerinde pankart ve dövizlerle birlikte taşeron sistemine karşı olduklarını açıklayan işçiler adına GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş basın açıklaması yaptı.

  ''BUGÜN TEKLİF VERME SÜRECİNİN SON GÜNÜ''

  Gazetecilere açıklama yapan Alabaş, şöyle dedi:“TTK Armutçuk müessesesinde taşeron uygulamalarıyla ilgili ihale süreci başlatılmıştı. TTK, müessesede taşeron uygulamalarından rahatsızdık. Bunu dile getirmiştik. Bu gün bu ihale sürecinin son günü. Teklif verme sürecinin son günüdür. Biz son gününde de TTK Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptık. Armutçuk Müessesesi bizim metan yoğunluğu ve yangına meyilli ocaklarımızdan birisidir. Taşeron uygulamaları sona ermelidir.”

  BURHAN İNAN YUHALANDI

  Genel Müdür Burhan İnan ise eylemin ortasında binadan çıkarak makam aracına bindi. İnan’ı gören işçiler aracına binene kadar yuhaladı. Bir süre oturma eylemi yapan işçiler olaysız dağıldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir