Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.374
2.19%
25ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 25 C

  Zonguldak'ta bir garip taciz davası

  Kendisine yardım eden kıza cinsel saldırıdan yargılanıyor.
  • 27.06.2012 - 16:06
  Zonguldak'ta bir garip taciz davası

  Zonguldak ta bir garip taciz davası #1

  Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde, sokakta para talebini geri çevirmeyip kendisine 1.5 lira veren 22 yaşındaki T.Y.'ye, "Abla bir kere versene" diyerek sarılıp cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen 20 yaşındaki M.K., tutuksuz yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık M.K., "Ben sigara versene dedim, o yanlış anlamış" diyerek suçlamayı kabul etmedi.

  "ABLA BİR KERE VERSENE"

  Geçen yıl ekim ayında ilçedeki bir ara sokakta meydana gelen olayda M.K., iddiaya göre hurda demir toplarken yanından geçen T.Y.'den para istedi. M.K., kendisine yaklaşıp 1.5 lira veren T.Y.'ye, "Abla bir kere versene" diyerek sarıldı ve kolundan tutarak da kaçmasını engellemeye çalıştı. M.K.'nin elinden kurtulan T.Y., polise şikayette bulundu. Gözaltına alınan M.K., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  M.K. hakkında, 'Cinsel saldırı' suçundan 2 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmada sanık M.K., ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, sanığın yakınları ve avukatı da hazır bulunurken, T.Y. katılmadı.

  "ŞU DEMİRİ KALDIRMAMA YARDIM EDER MİSİN"

  Daha önce Cumhuriyet Savcısı'na verdiği ifadesinde, "Parayı verince, 'Abla şu demiri kaldırmama yardım eder misin' dedim. 'İşim var' dedi. Ben de onu arzuladığım için bir anlık şeytana uydum ve o sözü söyledim" diyen sanık M.K., duruşmada ise suçlamayı kabul etmedi. M.K., "Sokakta demiri kaldırmak için T.Y.'den yardım istedim. 'Yardım edemem' dedi. Ben de 'Abla bir kere versene' dedim. 'Ne vereyim?' dedi. Ben de 'Sigara versene' dedim. Cinsel saldırıda bulunmadım. Ben sigara istedim, o yanlış anlamış" dedi.

  "BEN SİGARA VERSENE DEDİM"

  Mahkeme Başkanı Hakim Müjgan Demiröz'ün, "Kadından demir kaldırmak için niye yardım istedin? Erkek yok muydu?" diye sorması üzerine sanık M.K., "O an yoktu" diye cevap verdi. Hakim Demiröz'ün, "Bir kere versene ne demek? Bir dal sigara versene denir" demesi üzerine de sanık, "Ben sigara versene dedim" diyerek kendisini savundu.

  Duruşma, olay nedeniyle ruh ve beden sağlığının bozulduğu yönünde doktor raporu bulunan T.Y.'nin dinlenmesi için ertelendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir