Euro
15.3200
-0.70%
Dolar
13.4330
-0.64%
Altın
786.0320
-0.46%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
577.639
-1.39%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Zonguldak'ta inşaat temelinden kömür çıktı

  Temel için kazı çalışmaları yapıldığı sırada kömüre rastlanıldı. Vatandaşlar çıkan kömürü çuvallara doldurdu.
  • 17.08.2012 - 15:19
  Zonguldak'ta inşaat temelinden kömür çıktı

  Zonguldak ta inşaat temelinden kömür çıktı #1

  Zonguldak’ta şehir merkezindeki bir inşaatın temel kazısında kömür çıktı. Karaelmas Mahallesi’nde Ali Papila’ya ait inşaat alanının kazı çalışmalarından kömür çıktı. İnşaatın temeli için iş makinesiyle kazı yapan işçiler, topraktan uzanan simsiyah kömür damarını görünce şaşırdı. İnşaatta çalışan işçiler ve çevredeki vatandaşlar, kömürü çuvallarla taşıdı.  

  NEYE UĞRADIĞIMIZI ŞAŞIRDIK

  İnşaatın temelini kazarken kömürü görünce gözlerine inanamadıklarını ifade eden inşaat işçileri, “Burası kömür memleketi ama yeryüzüne bu kadar yakın mesafeden kömür çıkmasını beklemiyorduk. İnşaatla ilgili kazı çalışması sırasında aniden karşımızda beliren simsiyah kömür damarını görünce neye uğradığımızı şaşırdık. Resmen kömür çıktı. Ama bizler inşaatı yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

  Olaya şahit olan çevre sakinlerinden Ali İnce ise şunları söyledi: “Oturduğumuz evin hemen yanına bir süre önce inşaat çalışması başladı. İş makineleri sürekli çalışıyordu. Sabah bir baktık, kazının tam ortasında uzanan kömür damarını görünce gözlerimize inanamadık. Sorduğumuzda, bize kömür madeni çıktığını söylediler. Allah’ın nimetine hayran olmamak elde değil.”


  Görüş Bildir