Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
484.537
-7.49%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Zonguldak'ta taraftarlardan şehitler için mevlit

  Ereğli ilçesinde, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftar dernekleri, şehit asker ve polisler için mevlit düzenledi.
  • AA
  • 13.08.2015 - 23:46
  Zonguldak'ta taraftarlardan şehitler için mevlit

  taraftar-mevlit

  Devrim Bulvarı'nda yer alan amfi tiyatroda akşam namazının ardından gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

  Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda daha sonra müftülük görevlilerince ilahiler ve mevlit okundu.

  Son günlerde gelen şehit haberlerinden derin üzüntü duyduklarını ifade eden Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, şehitliğin mertebelerin rütbelerin en yükseklerinden olduğunu söyledi.

  "Şehitlerimizi biz hiçbir zaman ölen insanlar olarak kabul etmiyoruz" diyen Madenoğlu, şöyle konuştu:

  "Onların yüce Mevla'nın katına yükseldiğini orada gerçekten uğruna şehit oldukları yüce değerlerin korunması için bulunduklarını biliyoruz. Bu millet şehitliğe yabancı değildir. Asırlardan beri güzel yurduna göz diken düşmanların karşısında canı pahasına bu vatanı korumuş, birliğimizi, beraberliğimizi, hürriyetimizi, namusumuzu, şerefimizi, bayrağımızı ve istiklalimizi canları pahasına korumayı çok iyi bilmiştir, bundan sonra da iyi bilecektir. Biz diyoruz ki güzel vatanımızda hiçbir zaman şehit haberleri gelmesin. Gencecik yavrularımızın fidanlarımızın toprağa düşmüş haberleri gelmesin, ana babaların ve sevenlerin yürekleri dağlanmasın."

  Zonguldak ta taraftarlardan şehitler için mevlit #2

  Taraftar dernekleri adına açıklama yapan Ereğli Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği Başkanı Serdar Özbek, "Renklerin Kardeşliği" projesi kapsamında son dönemlerde yaşanan terör saldırılarında hayatlarını kaybeden asker ve polisler için mevlit programı düzenlediklerini söyledi.

  Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Özbek, "Ülkeyi yönetenlerin, siyasi partilerin, bir araya gelemediği yaşamımızda kavga ve terörden bıkan biz dört büyük taraftarlar derneği olarak terörü lanetliyoruz. Son günlerde artan terör olaylarında hayatlarını kaybeden fidanlarımız için ülke olarak birlik zamanı diyoruz. Bugünün anlamını ve adını yücelten de bir yıl önce vefat eden adına futbol sezonu düzenlenmiş dürüst adam Süleyman Seba'nın ruhu da şad olsun" diye konuştu.

  Etkinlik, şehitler için dua edilmesinin ardından katılımcılara yemek ikram edilmesiyle sona erdi.

  Programa Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve taraftar dernekleri başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.


  Görüş Bildir