taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın sivilleşme açıklaması

İçişleri Bakanı Efkan Ala, AFAD ile ilgili düzenlemeleri de içeren torba teklifin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri sırasında sivilleşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu.


Whatsapp ile paylaş

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın sivilleşme açıklaması

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın sivilleşme açıklaması

Ala, AFAD ile ilgili düzenlemeleri de içeren torba teklifin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşmeleri sırasında verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'TÜRKİYE'YE YAKIŞAN BİR SİSTEMİ İNŞA EDERİZ'

"Jandarmanın sivilleştirilmesi" çalışmalarıyla ilgili bir soru üzerine Ala, kurumların demokratikleştirilmesi yönünde çalışmaların her zaman devam ettirildiğini kaydetti. Ancak bunların spesifik olarak basında tartışıldığı şekliyle olmadığını belirten Ala, "Sivil iradenin daha etkin olacağı, halka, millete hesap veren iradenin, kurumlar üzerinde daha etkili olduğu bir düzeni inşa etmek için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Kurumlarla beraber yürütüyoruz. Ondan sonra kamuoyuna açıklarız, tartışırız ve Türkiye'ye yakışan bir sistemi inşa ederiz" diye konuştu.

'BU SEFER BİRAZ DAHA MESAFE ALIR, ÇIKARIZ'

Bu konuda neticelenmiş, adı konulmuş bir durum olmadığını ifade eden Ala, "Ancak ilkesel olarak bunu nasıl gerçekleştireceğimiz de masamızda. Zaten daha önceden olan çalışmalar da var, ümit ederim bu sefer biraz daha mesafe alır, çıkarırız" ifadelerini kullandı. Ala, Jandarmanın renkleri konusunda bir netleşme olup olmadığı sorusuna, "Benim bilgim dahilinde değil" karşılığını verdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir