taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7149
6.3291
1474.89
107528.68
270.985
46388.6

İcra görevlilerini döven anne ve 2 oğluna hapis cezası

Antalya'da, icra görevlilerini dövüp, rehin alan anne ve 2 oğluna 27'şer yıl hapis cezası verildi.

DHA | 09.11.2019 - 10:28..
Whatsapp ile paylaş

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, icra memuru Yasin Çapan ve avukat katibi Süleyman Avcı'yı, haciz işlemi için gittikleri evde darbedip rehin alan anne ve 2 oğlu için karar çıktı.

HACİZ İŞLEMİ YAPMAYA GİTMİŞLERDİ

Manavgat 2'nci İcra Müdürlüğü memuru Yasin Çapan ile avukat katibi Süleyman Avcı, geçen yıl, borçlarına karşı haciz işlemi yapmak için Adil ve Adem Karakuş'un Çardak Mahallesi'ndeki evlerine gitti.

HAKARET ETTİLER

İkili, Adil Karakuş ile görüştüğü sırada, yanlarına gelen anne Fatma Karakuş, bağırıp, hakaret etmeye başladı. Sesler üzerine dışarı çıkan ağabey Sakif Karakuş da görevlilere hakaret edip, "Siz köylüleri mazlum buluyorsunuz, gidin kodamandan alın alacağınızı. Sizi buraya gönderen avukatın kendisi gelsin. Zamanında bizim evimize başka bir avukat geldi, ağzını burnunu kırıp, gönderdim. Siz de alabiliyorsanız alın." dedi.

İcra görevlilerini döven anne ve 2 oğluna hapis cezası

ÖNCE DÖVDÜLER SONRA REHİN ALDILAR

Daha sonra anne ve 2 oğlu, icra memuru Yasin Çapan ile avukat katibi Süleyman Avcı'yı dövüp, yaklaşık 2 saat rehin aldı. Aile haciz evrakları ile Süleyman Avcı'nın cep telefonunu gasbetti.

İcra görevlilerini döven anne ve 2 oğluna hapis cezası

GÖZALTINA ALINDILAR

Çapan ve Avcı, jandarma ekiplerince kurtarılırken; Adil Karakuş, Fatma Karakuş ve Sakif Karakuş gözaltına alındı.

31'ER YIL HAPİSLERİ İSTENDİ

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Adil Karakuş, Sakif Karakuş ve Fatma Karakuş hakkında 'basit yaralama', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'hakaret', 'birden fazla kişiyle birlikte yağma', 'resmi belgeyi bozma, yok etme veya gizleme' suçlarından 31'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, sanıkların, her şikayetçi için ayrı ayrı olmak üzere 'yağma', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'hakaret' suçlarını işlediklerini belirterek cezalandırılmasını talep etti.

İcra görevlilerini döven anne ve 2 oğluna hapis cezası

27'ŞER YIL HAPİS CEZASI ALDILAR

Son savunmaları sorulan sanıklar, suçlamaları kabul etmeyerek beraat kararı verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti verilen aranın ardından anne ve oğlullarını, 'nitelikli yağma', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'kamu görevlisine hakaret' suçlarından 27'şer yıl 8'er ay 15'er gün hapis cezasına mahkum etti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir