taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.324
6.1027
1223.25
94570.9
209.204

İDDEF 30 bine yakın hisseyi ihtiyaç sahibine ulaştırdı

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu, bu yıl 33 ülke 94 bölgede kurban kesimini gerçekleştirerek bunları ihtiyaç sahiplerine verdi.

Haber Merkezi | 07.09.2017 - 11:01..

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu, 2010 yılında başladığı Yurtdışı Kurban Organizasyonu çerçevesinde bu yıl 33 ülke 94 bölgede kurban kesimini gerçekleştirip ümmet bilincini pekiştirmeye devam etti.

İDDEF 30 bine yakın hisseyi ihtiyaç sahibine ulaştırdı

İDDEF, Kurban Bayramı vesilesi ile Asya, Afrika ve Balkanlar’da, aralarında Arakan ve Somali’nin de bulunduğu 33 ülkede gerçekleştirdiği kurban kesiminde yurtiçi ve yurtdışındaki destekçilerin yoğun ilgisi ile emanet aldığı 30 bine yakın hisseyi bir buçuk milyona yakın gerçek ihtiyaç sahibi kişiye ulaştırdı.

İDDEF kurban yardımı İZLE

DÜNYANIN FARKLI YERLERİNE ULAŞTIRILDI

Kurban kesiminin gerçekleştiği 33 ülkede 400 İDDEF görevlisi ümmetin emanetleri olan vekaletleri dünyanın farklı yerlerine ulaştırdı, kurbanın İslami usul ve kaidelere göre kesilmesini ve başta medrese talebeleri olmak üzere önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi.

İDDEF 30 bine yakın hisseyi ihtiyaç sahibine ulaştırdı

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu, aldığı kurban emanetlerinin kesimini gerçekleştirdikten sonra emanet sahiplerine kurbanlarının kesildiğine dair bilgilendirme mesajı da gönderdi, bunun yanında iddef.org web sitesi üzerinden de bağışçılar kendileri kurbanlarının hangi ülkede kesildiğini öğrenebildiler.

İDDEF İNSANİ YARDIM FAALİYETLERİNDE BULUNUYOR

Ümmetten aldığı güç ile birlikte çalışmalarına hız kesmeden devam eden İDDEF’in, Ramazan ve Kurban organizasyonlarının yanında; yurtdışında medrese ve külliye inşası, talebe ve hoca sponsorlukları gibi eğitim desteği ile birlikte su kuyusu ve tarım projeleriyle de insani yardım faaliyetlerinde de bulunuyor.

İDDEF 30 bine yakın hisseyi ihtiyaç sahibine ulaştırdı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir