taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3491
6.0974
1224.22
91895.38
210.322

İdlib'de sivillere yoğun hava saldırıları sürüyor

Suriye'nin Türkiye sınırındaki çatışmasızlık bölgesi İdlib'e yoğun hava saldırıları devam ediyor. Bugünkü saldırılarda en az 12 sivil öldü.

AA | 22.09.2017 - 17:12..

Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki İdlib'e düzenlenen şiddetli hava saldırıları sürüyor. Bugünkü saldırılarda en az 12 sivil hayatını kaybetti.

İdlib'de sivillere yoğun hava saldırıları sürüyor

İdlib'deki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, ilin güneyindeki Han Şeyhun, Kefer Nebil ve Serakib ilçeleri, Temania, Marzita, Circenaz beldeleri ve Has, Habit, Hamidiye, Neyrab, Eblin, Kefer Secne, Sifvahan, Deyr Şarki, Telemnis, Benin ve Serce köyleri hava saldırılarının hedefi oldu.

İdlib'de sivillere yoğun hava saldırıları sürüyor

ÇATIŞMASIZLIK BÖLGESİNDE SİVİLLER VURULUYOR

Söz konusu bölgelere düzenlenen en az 70 saldırıda toplam 12 sivil öldü. Böylece son 4 günde İdlib'de 35 sivil hava saldırılarında hayatını kaybetmiş oldu.

İdlib'de sivillere yoğun hava saldırıları sürüyor

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İdlib'e düzenlenen hava saldırılarında sivillerin hedef alınmasından kaygı duyulduğu bildirilmişti.

Saldırılarda sağlık görevlilerinin ve sivil savunma çalışanlarının hedef alındığı vurgulanan açıklamada, saldırıların Esed rejiminin ve müttefiki olan Rusya'nın saldırı biçimine "uyduğu"na dikkat çekilmişti.Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir