taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.48685
6.1937
1207.76
93287.16
212.998

İdlib'e şiddetli hava saldırıları sürüyor

Suriye'nin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki İdlib'e düzenlenen şiddetli hava saldırıları yaşanıyor. En az 7 sivil hayatını kaybetti.

AA | 19.09.2017 - 17:21..

İdlib'deki AA muhabirinin bildirdiğine göre, kentin güneyinde saat 10.00 sularında başlayan hava saldırıları, öğleden sonra şiddetini artırdı.

Han Şeyhun ve Kefer Nebil ilçeleri ile Habit, Teri ve Teyr Mella köylerine düzenlenen saldırıların ardından, Maret Numan ilçesi, Latamne, Kefer Zita, Mare Zeyta ve Sayyad beldeleri hedef alındı.

İdlib'e şiddetli hava saldırıları sürüyor

BEYAZ BARETLİLER DE SALDIRININ HEDEFİ OLDU

İdlib sivil savunma (Beyaz Baretliler) merkezi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, toplamda 40'tan fazla hava saldırısında üç hastane ve üç sivil savunma merkezinin vurulduğunu bildirdi.

İdlib'e şiddetli hava saldırıları sürüyor

Savaş uçaklarının kime ait olduğu henüz tespit edilemezken, çatışmasızlık bölgesindeki ateşkes delinmiş oldu.

İDLİB'DE SON DURUM

Mart 2015'te muhaliflerin kontrolüne giren İdlib, iç savaş boyunca rejimin yoğun saldırılarının adresi oldu. Rejim, Han Şeyhun beldesine 4 Nisan'da düzenlediği kimyasal silah saldırısında en az 100 sivilin ölümüne sebep olmuştu.

İdlib'e şiddetli hava saldırıları sürüyor

Türkiye ve Rusya öncülüğünde Kazakistan'ın başkenti Astana'da başlatılan ateşkes süreci sayesinde, kente düzenlenen hava saldırıları yaklaşık 2,5 aydır durma noktasına gelmişti.

Ancak 2,5 milyon civarında sivilin yaşadığı kent, zaman zaman rejimin topçu saldırılarının hedefi oluyordu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)