taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.4664
6.1667
1199.785
92415.43
211.001

İdris Bal: Erdoğan'ı uluslararası bazı güçler öldürebilir

İddiaya göre İdris Bal Erdoğan sonrası için ittifak hazırlığı içindeydi ve bir toplantıda, "Erdoğan görevi bırakmaması halinde öldürülebilir." ifadelerini kullandı.

20.08.2014 - 08:31..

İdris Bal: Erdoğan'ı uluslararası bazı güçler öldürebilir

Star gazetesinin iddiasına göre; Ak Parti'den ayrılıp Cemaat yanında saf tutan İdris Bal’ın, ‘Erdoğan sonrası’ için ittifak çalışması yaptığı, Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın verdiği bilgiyle ortaya çıktı. Aşgın, 17-25 Aralık 2013 operasyonlarının ardından Bal’ın daveti üzerine Ankara’da yaptıkları toplantının ne anlama geldiğini fark ederek, durumu Ankara Savcılığı’na ve polise anlattı.

Aşgın, 17 Ağustos 2013’te, daha önce Çorum’da görev yapmış bir FEM dershanesi yöneticisi aracılığıyla İdris Bal’ın kendisini Ankara’ya davet ettiğini belirterek, başka katılımcıların da bulunduğu bir kahvaltıda buluştuklarını söyledi. Aşgın, Bal’ın kendilerine şunları söylediğini anlattı:

ULUSLARARASI BİR TAKIM GÜÇLER İSTEMİYOR

“Hükümet çok iyi gitmiyor, kuruluşunda olduğu gibi AK Parti herkesi kucaklamıyor, bazı kesimleri dışlıyor. Özellikle dış politikada büyük yanlışlıklar yaptı, Suriye’de yanlış bir politika izledi, bu yüzden binlerce insan öldü. Mısır’da tüm dünya bir şekilde gizli veya açıktan darbeyi desteklerken Türkiye neredeyse tek başına Mursi’den yana tavır koydu. Bu ve benzeri politikalar neticesinde uluslararası bir takım güçler artık Erdoğan ile çalışmak istemiyorlar.”

ERDOĞAN ÖLDÜRÜLEBİLİR

“Bu uluslararası güçler Erdoğan’ı görevinden mutlaka uzaklaştıracaklar. Türkiye’de çok kötü gelişmeler olacak. 2013 yılı sonuna doğru Başbakan Erdoğan’ın görevini bırakması yönündeki baskılar artacak ve Erdoğan bu baskılara dayanamayarak kesinlikle bırakacak. Bırakmaz ise uluslar arası güçler tarafından öldürülebilir.”

"ERDOĞAN MUTLAKA GİDECEK"

“Bizim gibi vatanını, milletini, devletini ve dinini seven mütedeyyin muhafazakar insanlar bu süreçte etkin olmayacak. Ya da Erdoğan mutlaka gidecek, mütedeyyin insanlar hazırlık yaparak Erdoğan sonrasında daha etkili olacaklar. Bu nedenle Erdoğan sonrası için bir takım hazırlıklar yapılması gerekiyor. Bu konuda bizler bir takım çalışmalar, görüşmeler yapıyoruz. Sizlerle de bu konuda sürekli irtibatlı olalım, biz buna benzer görüşmeler yapıyoruz. Çorum’a geldiğimizde bize yardımcı olun.”

KOL KANGREN OLMUŞ KESİLMELİ

Aşgın, bu sözleri üzerine İdris Bal’a,Eğer uluslararası bir takım güçler Erdoğan’ı çizdiyse, İslami bir cemaat olduğunu söyleyen sizlerin tam da bu yüzden Erdoğan’ın yanında olmanız gerekmez mi?” diye sorduğunu belirterek, aldığı şok edici cevabı da aktardı: “Çok duygusal davranıyorsun. Kol kangren olmuş, biz bu kolu kesmek lazım diyoruz. Çünkü eğer bunu kesmezsek bütün vücut gidecek, yani ülke elden gidecek. Bugün duygusal olmanın vakti değildir.” 

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, kendisiyle ilgili yayınlanan habere kızarak kameralar karşısında Star gazetesini yırtıp çöpe attı.

BU GAZETEYE SAYGI DUYMUYORUM

Öte yandan gün içinde bir basın toplantısı düzenleyen İdris Bal, Star gazetesinin bugünkü sayısında yayınlanan iddiaların iftira olduğunu ve hakkında karalama kampanyası yürütüldüğünü savundu, “Ben bu gazeteye saygı duymuyorum” diyerek yırttı.

İdris Bal: Erdoğan'ı uluslararası bazı güçler öldürebilir

BU HATALARI DEFALARCA YAPTIK

Gazetenin talimatla manşet attığını öne süren Bal, "Bu, çöpe atılması gereken hastalıklı bir zihniyettir. Aynı hataları defalarca yaptık, darbe dönemlerinde de böyle olmadı mı?" diye sordu.

PARALELİN ALLAH BELASINI VERSİN

Star gazetesinin kendisi için kullandığı "paralel yapıya yakın" ve "tuzluk" ifadelerini iade ettiğini söyleyen Bal, "Bu ifadelerin hepsini iade ediyorum. Paralelin Allah belasını versin. Bu milletin, devletin altını oymaya çalışanların Allah belalarını versin" diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)