taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6695
Euro
7.3024
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
360.159
Bitcoin
46489.48

İdris Bal: Tuzluk lafına en çok ben alındım

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Başbakan Erdoğan'ın "AK Parti'ye de bazı tuzluklar sızmış" sözlerini eleştirerek TBMM'de yapacağı basın toplantısına tuzlukla geldi.


Whatsapp ile paylaş
İdris Bal: Tuzluk lafına en çok ben alındım

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal, Başbakan Erdoğan'ın tuzluk sözlerini eleştirerek, TBMM'de yaptığı basın toplantısına tuzlukla geldi.

İdris Bal: Tuzluk lafına en çok ben alındım

'PARTİDEN İSTİFA EDEN KAFİR OLMUYOR'

İdris Bal, yaptığı açıklamada,  "Siyaset din, iman, mezhep değildir ki. Senin partinden ayrılan kafir olmuyor, cehenneme gitmiyor. Ben ilk istifa eden milletvekili olarak şahsım adına bu sözlerden alındım, benden sonra onurlu duruş gösterip istifa eden arkadaşlarım adına alındım, bu ithamı en üst derecede reddediyorum ve iade ediyorum" diye konuştu.

'SİZLER BAŞBAKAN'IN TALİMATIYLA HAREKET EDİYOR MUSUNUZ?'

Bal, açıklamalarını, "Bu ne yaman çelişkidir, samimiyseniz, delikanlıysanız yasa çıkartın o zaman, bir partiden diğerine geçişi yasaklayın. Bugüne kadar hiçbir partiden milletvekili ve belediye başkanı kabul etmemeniz gerekirdi. Ben siyasete birilerine tam itaat etmek için girmedim. Bize ’talimatla istifa ettiniz’ diyenler, sizler Başbakan’ın talimatıyla hareket ediyor musunuz, etmiyor musunuz?" ifadeleriyle tamamladı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir